Головна

Про нас

Новини

F.A.Q.

PrEPUA

Хочу PrEP

#PrEPUA

Новини PrEP

Три форми стигми PrEP у Кенії

27/10/2019

Згідно з якісним дослідженням, представленим на Х Міжнародній конференції IAS-2019 з питань ВІЛ у Мехіко доктором Даніелем Вере з Jilinde Project та організації Jhpiego, стигма залишається суттєвим бар'єром для впровадження та подальшого використання доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP) ключовими групами населення Кенії.

Безкоштовний доступ до PrEP у Німеччині

26/10/2019

З 1 вересня 2019 року німці віком від 16 років, які перебувають під значним ризиком ВІЛ, можуть отримувати PrEP (доконтактну профілактику ВІЛ) безкоштовно – його покриватиме регульоване законодавством медичне страхування.

Хто припиняє вживання PrEP, і чому?

16/10/2019

Об’єктом кількох досліджень, представлених на Х Міжнародній конференції IAS-2019 з питань ВІЛ у Мехіко, були ті, хто припинив прийом доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP) після початку використання її в рамках демонстраційного проєкту.

Незахищений секс помер! Нехай живе незахищений секс!

15/10/2019

Залиште руйнування популярних сексуальних табу науці та раціональному мисленню

Служби профілактики ВІЛ нехтують чорношкірими жінками, але їм теж потрібен доступ до PrEP

13/10/2019

Коли передові ЗМІ говорять про PrEP та ВІЛ, вони роблять це голосами білих чоловіків-геїв чи медичної спільноти, часто через накидання статистичних даних щодо поширеності ВІЛ у Африці на південь від Сахари.

Люди, які отримують PrEP в клініках, тестуються на ІПСШ та ВІЛ частіше за тих, хто купує його в Інтернеті

30/09/2019

Третє дослідження щорічної серії британських опитувань, проведене Public Health England у співпраці з PrEPster та iwantPrEPnow (IWPN), повідомляє, що хоча частка осіб, які коли-небудь приймали доконтактну профілактику ВІЛ (PrEP), з часу проведення попереднього опитування не зросла, більша частина опитаних зазначає про поточне використання PrEP.

Американські страховики тепер повинні покривати PrEP

26/09/2019

Один з впливових органів США, відповідальний за розробку рекомендацій, наголосив на важливості поширення доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP) серед осіб з високим ризиком інфікування.

PrEP-імплантат може забезпечити захист протягом року

26/09/2019

Іслатравір – назва найновіших медикаментів від ВІЛ, які доповнюють чимраз довший список антиретровірусних ліків.

Чому хлопці в Україні та Києві обирають PrEP/ПрЕП/ДКП

07/08/2019

PrEP.com.ua випустив відео з поясненням чому хлопці в Україні та Києві обирають PrEP/ПрЕП/ДКП

Нове відео на тему PrEP від PrEP.com.ua

25/09/2019

PrEP.com.ua змонтував нове відео на тему захисту інтимного життя

ВООЗ схвалює застосування схеми PrEP «за запитом» серед геїв

26/07/2019

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оновила свою рекомендацію щодо доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP) та включила схему ПрЕП, що прив’язана до факту сексу (коли препарати вживають до та після сексуального контакту), відому також як PrEP «за запитом» або «графік 2-1-1» – як один з варіантів профілактики ВІЛ для чоловіків, які мають секс із чоловіками (ЧСЧ). 

Амстердамське дослідження схеми «PrEP за запитом» не виявило жодного випадку ВІЛ за 2 роки

11/07/2019

PrEP за схемою «за запитом» приймають тільки в пов’язані з сексом дні. Організація aidsmap повідомляє, що в ході дворічного дослідження протоколу застосування PrEP «за запитом» в Амстердамі жоден з учасників не заразився ВІЛ.

Вживання кокаїну пов'язують з низькою прихильністю до PrEP і припиненням його прийому

19/06/2019

Дослідження, опубліковане в онлайн-виданні Journal of Acquired Immune Deficiency Syndromes доводить, що споживачі кокаїну мають слабшу прихильність до доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP) та менше взаємодіють зі службами догляду. Навіть нечасте вживання кокаїну подвоювало шанси виявлення в крові недостатнього для захисту від ВІЛ рівня тенофовіру, ключового препарату PrEP. Особи з помірною/інтенсивною частотою вживання кокаїну втричі частіше відмовлялися від курсу PrEP, ніж ті, хто цих наркотиків не вживав.

Експрес-тестування сечі може забезпечити точність у відстеженні прихильності до PrEP

18/06/2019

Згідно з даними дослідження, представленими на нещодавній Конференції з ретровірусів та опортуністичних інфекцій (CROI 2019) у Сіетлі, експрес-тестування сечі у пунктах догляду може точно визначити прихильність пацієнтів до доконтактної профілактики ВІЛ на основі тенофовіру (PrEP).

PrEP слід негайно пропонувати чоловікам-геям з недавно виявленими ІПСШ або незахищеними сексуальними контактами з кількома партнерами

17/06/2019

Аналіз ВІЛ-інфікованих чоловіків, які брали участь у відкладеному дослідженні PROUD, визначив два основні фактори ризику зараження ВІЛ, які мають перевагу над іншими. Еллен Уайт з колегами з Університетського коледжу Лондона у журналі Sexually Transmitted Infections пишуть: «Недавно виявлені сифіліс або ректальні хламідіоз чи гонорея, а також практикування незахищених сексуальних контактів з декількома партнерами вказують на високий ризик інфікування ВІЛ. Чоловікам, які мають секс із чоловіками, та підпадають під будь-яку з цих характеристик, потрібно в терміновому порядку пропонувати PrEP».

Фінський Hivpoint схвалив доконтактну профілактику ВІЛ: державні приписи вже впроваджені, а доступніші генерики скоро з’являться на ринку

16/06/2019

Фінський Національний інститут охорони здоров'я та добробуту рекомендує ПрЕП для людей, які стикаються з високим ризиком інфікування ВІЛ. У складі комплексної програми профілактики PrEP зменшив кількість нових випадків ВІЛ у всіх впроваджених країнах. При правильному застосуванні PrEP забезпечує зниження ризику зараження ВІЛ до 99%. Національні рекомендації зі застосування препаратів доконтактної профілактики були введені в дію 17 квітня 2019 року.

PrEP працює – досвід Бельгії. Під час проведення досліджень PrEP випадків інфікування не виявлено

15/06/2019

Впродовж останніх трьох років Інститут тропічної медицини (ІТМ) вивчає практичну придатність превентивних лікарських засобів від ВІЛ як важливу складову поточної стратегії профілактики вірусу імунодефіциту людини у Бельгії. У групі з 200 геїв, які приймали ці профілактичні ВІЛ-препарати, нових інфекцій виявлено не було. З середини 2017 року це лікування було схвалено для застосування в Бельгії.

Досвід Нової Зеландії в подоланні епідемії ВІЛ за допомогою PrEP

14/06/2019

Минулого року Нова Зеландія стала однією з перших країн у світі, яка публічно профінансувала розробку медпрепарату для профілактики ВІЛ, який називають доконтактною профілактикою або PrEP. Ми відчайдушно потребували цього рішення – його прийняли після найгіршого року епідемії ВІЛ, коли було виявлено 244 нові випадки.

PrEP може запропонувати психологічні бенефіти геям і бісексуалам у групі ризику інфікування ВІЛ

14/06/2019

Нове дослідження серед геїв і бісексуалів, які приймали доконтактну профілактику ВІЛ (PrEP), виявило нижчі показники сексуальної тривожності. Згідно з новим дослідженням, яке виявило нижчі показники сексуальної тривожності серед геїв і бісексуалів на PrEP, доконтактна профілактика ВІЛ може надавати психологічні переваги чоловікам з посиленим страхом інфікування.

Метааналіз виявив високі, але змінні показники ІПСШ у дослідженнях PrEP – він причина чи потенційне рішення?

20/03/2019

Автори додають: докази того, що збільшення ІПСШ стається до чи після ініціації ПрЕП, є дуже неоднозначними, і припускають, що принаймні деякі з високих показників ІПСШ, які спостерігають у людей на ПрЕП, зумовлені високою частотою тестування на ІПСШ.

Шість інноваційних моделей для PrEP-сервісів

20/03/2019

Щоб доконтактна профілактика ВІЛ (PrEP) мала вагомі наслідки для громадського здоров'я, необхідно полегшити доступ до PrEP: щоб більше людей, які могли б здобути від нього користь, отримали медикаменти. Послуги потребують адаптації та інновацій. Серія останніх статей, більшість з яких опублікована в спеціальному номері журналу «Сексуальне здоров'я», окреслює низку перспективних підходів.

Наскільки поширений PrEP-резистентний ВІЛ?

20/03/2019

Дослідження, представлене на нещодавній 25 Конференції з ретровірусів та опортуністичних інфекцій (CROI 2018), мало на меті кількісне оцінювання ВІЛ-інфікованих осіб з визначуваним вірусним навантаженням, а також значною резистентністю до тенофовіру та емтрицитабіну (TDF/FTC) – двох препаратів, які зараз використовують при доконтактній профілактиці ВІЛ (PrEP).

Зростання позитивного ставлення до PrEP серед австралійських чоловіків-геїв і бісексуалів

20/03/2019

Згідно досліджень, опублікованих у журналі «AIDS and Behavior», готовність розглянути можливість використання доконтактної профілактики (PrEP) серед чоловіків-геїв і бісексуалів у Австралії зросла між 2011 і 2017 роками, в той час як занепокоєння щодо її використання зменшилося. Підтримка спільноти для користувачів PrEP залишалася великою.«Ми виявили, що ставлення до PrEP серед австралійських GBM [геїв і бісексуалів] з часом змінилося в кращий бік, – коментують автори. – Оскільки готовність до використання PrEP в Австралії збільшилася, занепокоєння з приводу його застосування знизилося, хоча певну настороженість все ще мала понад третина австралійських ВІЛ-негативних і неперевірених чоловіків у 2017 році. Особливо тих, хто побоюється вживання ліків або побічних ефектів».

PrEP: зміна правил гри у сексуальній політиці ВІЛ

30/12/2018

Транскрипція випуску подкастів Fasleh: PrEP: зміна ігор у сексуальній політиці ВІЛ

Якісні дані PROUD: вплив PrEP на сексуальну поведінку

31/12/2018

Згідно недавньої статті в AIDS and Behavior, якісні дані дослідження PROUD показали, що доконтактна профілактика ВІЛ (PrEP) є важливим додатковим до існуючих стратегій засобом профілактики для чоловіків у Англії, що мають часті сексуальні контакти без презервативів.

Наскільки безпечний PrEP? Метааналіз не виявив підвищеного ризику серйозних побічних ефектів

31/12/2018

Метааналіз рандомізованої вибірки контрольованих випробувань тенофовіру або тенофовіру/емтрицитабіну в якості доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP) не виявив збільшення ризику серйозних побічних ефектів для здоров'я порівняно з плацебо.

Перестаньте звинувачувати PrEP у підвищенні ІПСШ – насправді картина складніша

31/12/2018

Об'єднане Королівство нещодавно відзначило два значні досягнення у боротьбі з ВІЛ. Зараз це сьома країна, яка досягла мети ООН «90-90-90»: 90% людей, які живуть з ВІЛ, знають свій статус, з яких 90% перебувають на антиретровірусному лікуванні, а 90% не можуть передавати вірусу іншим.

PrEP-селекція: ВІЛ-негативні чоловіки обирають сексуальних партнерів, які вживають PrEP

31/12/2018

PrEP-статус є важливим фактором для ВІЛ-негативних чоловіків, які мають секс з чоловіками (ЧСЧ) при виборі сексуальних партнерів, але не має особливого впливу на вибір друзів або романтичних партнерів для знайомства – зазначають в американському дослідженні, опублікованому в журналі AIDS Care.

Чи працюватиме «PrEP на вимогу» для профілактики ВІЛ у США? Експерти відповідають на запитання

31/12/2018

Результатам цих досліджень вже три роки: як було опубліковано на TheBodyPROro.com у лютому 2016 року, науковці оприлюднили результати дослідження серед 400 чоловіків-геїв у Франції та Канаді, які демонструють ефективність підходу «на вимогу» для короткострокової доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP).

Купівля PrEP в Інтернеті (Європейський досвід)

31/12/2018

Сьогодні більшість людей, які приймають PrEP в Європі, купують його самі. Дехто купує препарати приватно у свого лікаря, хтось купує або отримує PrEP від ​​друзів, але найпопулярнішим джерелом є Інтернет-аптеки.

Як отримують PrEP через Державну службу охорони здоров'я в світі

30/12/2018

Зараз PrEP доступний безкоштовно або значною мірою профінансований через національну систему охорони здоров'я лише в чотирьох європейських країнах, інші ж повинні приєднатися невдовзі.

Дослідження довели безпечність і ефективність PrEP для широкого використання

29/12/2018

29 жовтня 2018 року на конференції HIV Drug Therapy Conference у шотландському Глазго були оприлюднені результати нового дослідження, які свідчать, що доконтактну профілактику ВІЛ (PrEP) можуть застосовувати мільйони людей у всьому світі без підвищення ризику виникнення проблем зі здоров’ям впродовж цілого періоду прийому.

Онлайн PrEP – не кіт в мішку?

29/12/2018

Як знати, що доступний онлайн PrEP справжній? Ознайомтеся з результатами дослідження ресурсу PrEPster, проведеного влітку 2018 р. з метою тестування PrEP від ​​шести основних онлайн-продавців генериків.

Як приймати PrEP

29/12/2018

Найправильніший підбір схеми вживання PrEP значною мірою залежить від того, за який час після прийому препаратів ви плануєте займатися сексом, як регулярно у вас є секс, і набагато меншою – від того, скільки у вас сексуальних контактів.

ВАЖЛИВА ТВОЯ ДУМКА