Головна

Про нас

Новини

Доставка

F.A.Q.

PrEPUA

Хочу PrEP

#PrEPUA

Американські страховики тепер повинні покривати PrEP

Американські страховики тепер повинні покривати PrEP

26/09/2019

Один з впливових органів США, відповідальний за розробку рекомендацій, наголосив на важливості поширення доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP) серед осіб з високим ризиком інфікування.

Один з впливових органів США, відповідальний за розробку рекомендацій, наголосив на важливості поширення доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP) серед осіб з високим ризиком інфікування. Рекомендація класу А Робочої групи з профілактичних послуг США (USPSTF), опублікована сьогодні в Журналі Американської медичної асоціації, інформує, що приватні страховики тепер за законом повинні покривати PrEP без будь-яких франшиз, доплат або розділення витрат на страхування, що лягають на плечі споживачів. 

Це має допомогти просувати PrEP та заохотити лікарів первинної ланки пропонувати його своїм пацієнтам. «Важливість нових рекомендацій полягає у наявності великої кількості мешканців ​​США, для яких це матиме сприятливий вплив на страхове покриття профілактичних послуг від ВІЛ (зокрема PrEP), – коментують у статті професори Рошель Валенський та Девід Палтіель. – USPSTF зробила важливий крок у забезпеченні доступу до послуг, які прискорять подолання епідемії ВІЛ у США до 2030 року». Хоча, як зізнаються науковці, багато викликів, пов'язаних зі запровадженням профілактики ВІЛ, формуванням прихильності та збереженням належного рівня, таки залишаться.

Рекомендація буде особливо корисною власникам приватних страховок. В той час люди, яким страхові послуги забезпечують Medicaid та інші державні програми, зазвичай не несуть жодних додаткових витрат на PrEP або інші медикаменти. Дотепер користувачі приватних та комерційних послуг страхування часто стикалися зі щомісячними доплатами від 50 до 500 доларів США. Біотехнологічна компанія Gilead пропонує картки для часткової оплати, які покривали б такі витрати, проте вони не є загальновизнаними та додають адміністративної тяганини, щодо якої користувачі PrEP мали б проводити переговори. 

Нещодавно проведене у Лос-Анджелесі дослідження показало, що порівняно з охопленими урядовою програмою користувачами, відмова від ПрЕП була вищою серед осіб, які мають приватне страхування (скоригований коефіцієнт ризику 1,4) та людей, які не мають страхування взагалі (скориговане співвідношення ризиків 4,5). Це ж дослідження визначило, що річна захворюваність на ВІЛ становила 0,1% серед тих, хто все ще приймає PrEP, у порівнянні з 2,1% серед людей, які припинили вживання.

Закон про доступну допомогу, так званий «Obamacare», передбачає, що користувачі ПрЕП, які згідно з рекомендаціями належать до класу A та B, не підлягають ніяким доплатам. Тепер, після презентації рекомендацій USPSTF, приватно застраховані користувачі PrEP більше не повинні стикатися з додатковими витратами. Однак від них, все ж, може знадобитися оплата аналізів крові та консультацій у клініках. 

Нові вказівки рекомендують лікарям пропонувати PrEP людям з високим ризиком зараження ВІЛ, зокрема чоловікам, які мають секс із чоловіками (які повідомляють про незахищений секс, недавно перенесені ІПСШ або ВІЛ-позитивного партнера), гетеросексуальним чоловікам та жінкам (аналогічні критерії, за винятком того, що секс без презервативів повинен бути з партнером з високим рівнем ризику), споживачам ін'єкційних наркотиків, людям, які займаються трансакційним сексом, секс-працівникам і трансгендерним людям. 

Попри те, що USPSTF має репутацію консерватора у своїх рекомендаціях і пильно ставиться до ненавмисних наслідків, організація вважає, що переваги PrEP явно перевершують будь-які недоліки. Вона зазначила про можливу побічну дію на нирки та шлунково-кишковий тракт, але виявила, що свідчень щодо інших потенційно шкідливих ефектів – таких як остеопороз, розвиток резистентності та «компенсаційної поведінки» – було мало. 

«USPSTF з високою впевненістю підсумовує, що чиста користь від використання PrEP для зменшення ризику інфікування ВІЛ у осіб з високим ризиком захворюваності є істотною», – йдеться у повідомленні.