Головна

Про нас

Новини

Доставка

F.A.Q.

PrEPUA

Хочу PrEP

#PrEPUA

Новий імунологічний аналіз продемонстрував прогностичну корисність при перевірці прихильності до PrEP та захищеності від ВІЛ

Новий імунологічний аналіз продемонстрував прогностичну корисність при перевірці прихильності до PrEP та захищеності від ВІЛ

25/06/2021

Згідно з опублікованим у медичному журналі Clinical Infectious Diseases дослідженням, новий імунологічний аналіз для вимірювання рівня тенофовіру в сечі має високу прогностичну корисність і може адекватно визначати прихильність до доконтактної профілактики (PrEP) та передбачати захищеність від ВІЛ.

Доведено, що для багатьох груп населення дотримуватися прихильності до PrEP складно, а самостійно звітована прихильність має обмежену точність. Потрібні нові інструменти та інноваційні підходи – особливо такі, які у режимі реального часу забезпечують зворотний зв'язок з метою підтримання прихильності до PrEP серед осіб з груп ризику інфікування ВІЛ. Науковці використовували випадково вибрану когорту пацієнтів-учасників дослідження Partners PrEP (ClinicalTrials.gov ідентифікатор NCT00557245) для вивчення ефективності нового аналізу сечі з метою прогнозування захисту від ВІЛ.

Partners PrEP – це рандомізоване, плацебо-контрольоване дослідження ефективності PrEP, проведене серед ВІЛ-серодискордантних пар у Кенії та Уганді. Загалом 4432 учасникам були призначені тенофовіру дизопроксилу фумарат (TDF), або TDF/емтрицитабін (FTC). З них 292 учасники були включені до вкладеної вибірки.

Учасники внесли 722 парні зразки сечі та плазми. Їх збирали під час профілактичних відвідувань на 3, 12, 24 та 36 місяцях спостереження. За допомогою кількісного імуноферментного аналізу (ІФА) з новим антитілом до TFV у цих зразках сечі вимірювали концентрацію тенофовіру. Оцінювали взаємозв'язок між парними концентраціями тенофовіру в сечі та плазмі, а також розраховували чутливість та специфічність виявленого тенофовіру в сечі для визначення виявлюваних концентрацій тенофовіру в плазмі. Було проведено дослідження "випадок-контроль", щоб оцінити зв'язок між концентрацією тенофовіру в сечі на рівні ≥1500нг/мл та захистом від зараження ВІЛ.

Результати продемонстрували, що імунологічний аналіз сечі мав багато переваг над іншими доступними методами, використовуваними для оцінювання прихильності до PrEP. Середня концентрація тенофовіру становила 37 500 нг/мл у сечі за допомогою ІФА-тесту та 65,4 нг/мл у плазмі за допомогою стандартної рідинної хроматографії або тандемної мас-спектрометрії. З 558 зразків плазми з виявленим тенофовіром, 486 мали парний зразок сечі з виявленим тенофовіром з чутливістю 87%. Зі 164 зразків плазми з невизначуваним тенофовіром, 119 мали парний зразок сечі з невизначуваним тенофовіром зі специфічністю 73%. З 468 осіб із рівнем тенофовіру в плазмі >40 нг/мл, 420 мали парний зразок сечі з тенофовіром ≥1500 нг/мл для чутливості 90%. З 254 зразків, у яких рівень тенофовіру становив >40 нг/мл, 146 мали парний зразок сечі з тенофовіром 1500 нг/мл для специфічності 57%.

У дослідженні "випадок-контроль" 770 контрольних зразків від 280 осіб були зіставлені з 22 зразками випадків. Концентрацію тенофовіру в ≥1500 нг/мл у сечі прирівнювали до зниження ризику інфікування ВІЛ на 71% (95% ДІ, 30-88%). І навпаки, концентрацію тенофовіру в плазмі > 40 нг/мл пов’язували зі зниженням ризику підхопити ВІЛ на 87% (ДІ 95%, 54-96%).

"На основі імуноаналізу сечі розробили імунохроматографічний аналіз – недорогий, простий у виконанні, який можна проводити в пунктах надання допомоги й отримувати результати за лічені хвилини. – підсумували дослідники. – Для моніторингу прихильності та зворотного зв'язку цей аналіз слід оцінювати  у різних соціальних групах".

 

Розголос: Кілька авторів дослідження заявили про приналежність до фармацевтичної галузі. Будь ласка, перегляньте оригінальний матеріал для повного переліку розголошених авторами матеріалів.