Головна

Про нас

Новини

Доставка

F.A.Q.

PrEPUA

Хочу PrEP

#PrEPUA

PrEP може запропонувати психологічні бенефіти геям і бісексуалам у групі ризику інфікування ВІЛ

PrEP може запропонувати психологічні бенефіти геям і бісексуалам у групі ризику інфікування ВІЛ

14/06/2019

Нове дослідження серед геїв і бісексуалів, які приймали доконтактну профілактику ВІЛ (PrEP), виявило нижчі показники сексуальної тривожності. Згідно з новим дослідженням, яке виявило нижчі показники сексуальної тривожності серед геїв і бісексуалів на PrEP, доконтактна профілактика ВІЛ може надавати психологічні переваги чоловікам з посиленим страхом інфікування.

Нове дослідження серед геїв і бісексуалів, які приймали доконтактну профілактику ВІЛ (PrEP), виявило нижчі показники сексуальної тривожності.

Згідно з новим дослідженням, яке виявило нижчі показники сексуальної тривожності серед геїв і бісексуалів на PrEP, доконтактна профілактика ВІЛ може надавати психологічні переваги чоловікам з посиленим страхом інфікування.

З-поміж понад 1000 досліджуваних чоловіків-геїв і бісексуалів, 137 почали приймати PrEP протягом 24 місяців після старту проекту. Тоді як такі потенційно нівелюючі фактори як сімейний стан і наявність вищої освіти на рівень сексуальної тривожності не вплинули, старт курсу PrEP продемонстрував значне її зниження, з падінням на 0,27 пункту у порівнянні з даними на момент початку вживання ПрЕП.

Пов’язані з PrEP дослідження традиційно орієнтовані на визначення прихильності та дотримання графіка вживання таблеток, що призводить до браку відомостей щодо психологічного впливу на користувачів.

«Страх зараження ВІЛ серед чоловіків-геїв і бісексуалів добре досліджений, він часто пов'язаний з негативними впливами», – зазначили дослідники. Вони припустили, що «ефективність PrEP у запобіганні ВІЛ-інфікуванню може сприяти зникненню таких страхів серед користувачів PrEP».

Дослідження The One Thousand Strong спостерігало за 1071 чоловіками-гомо- і бісексуалами у Сполучених Штатах, які зазначили про застосування PrEP у початку досліджень, а також за 12 і 24 місяці.

Для визначення рівня їхнього сексуального вдоволення, статевої самооцінки та тривожності учасники також заповнили Анкети багатовимірної сексуальної самооцінки (MSSQC), в яких вищі показники вказували на більшу перевагу конкретного фактора.

Серед 137 учасників, які почали прийом PrEP протягом досліджуваного періоду, науковці зібрали дані у 393 часових точках. Розглядаючи сексуальне вдоволення і сексуальну самооцінку, після початку застосування доконтактної профілактики ВІЛ дослідники істотної різниці не спостерігали.

Спеціалісти зазначають, що відчуття тривожності може зберігатися впродовж кількох місяців після випадку незахищеного анального сексу, а деякі геї та бісексуали уникають тестування на ВІЛ саме через страх дізнатися результат, що може впливати на їхнє рішення приймати PrEP.

«Геї та бісексуальні чоловіки, які приймають PrEP, не обов'язково роблять це з одних і тих же причин, у цьому випадку можуть з'явитися додаткові змінні, які можна вивчати для кращого розуміння зниження тривожності, – додають вони. – Наприклад, ми включили дані щодо кількості партнерів з анальним сексом без презервативів; однак, не вимірювали сприйняття учасниками їхніх сексуальних ризиків до і після початку PrEP.»

На думку вчених, майбутні дослідження повинні включати вивчення психологічних переваг використання PrEP і того, яким чином їх можна використовувати для поширення доконтактної профілактики серед представників груп ризику. Вони також пропонують більше працювати над точним визначенням аспектів сексуальної тривожності, на які може впливати PrEP, і відстежувати, чи мають місце інші емоціональні зміни.