Головна

Про нас

Новини

Доставка

F.A.Q.

PrEPUA

Хочу PrEP

#PrEPUA

Громадські лідери закликають відновити прийом PrEP

Громадські лідери закликають відновити прийом PrEP

21/06/2021

Якщо ви припинили вживати PrEP у відповідь на заборони та обмеження через пандемію COVID-19, громадські організації закликають: «Зараз саме час «відновити PrEP».

Нещодавно опубліковане дослідження Інституту Кірбі при Університеті Нового Південного Уельсу  в Сіднеї показало, що з кінця березня 2020 р. серед австралійських чоловіків-геїв та бісексуалів спостерігали різке падіння використання доконтактної профілактики ВІЛ-інфекції (PrEP) на 41,6%. Це сталося приблизно в той час, коли перша хвиля зараження коронавірусом навалилася на австралійські береги, і країна запровадила карантинні обмеження.

У той час як більшість регіонів Австралії (за винятком Вікторії, яка бореться з другою хвилею пандемії) пом'якшує обмеження, громадські організації закликають чоловіків-геїв та бісексуалів розглянути можливість відновлення вживання PrEP – або за щоденним режимом, або «на вимогу».

«Успіх Австралії у стримуванні COVID-19 не повинен досягатися коштом стримування таких епідемій, як ВІЛ», – сказав Дарріл О'Доннелл, генеральний директор Австралійської федерації організацій зі СНІДу.

Дослідженням Інституту Кірбі керували доктор Мохамед А. Хаммуд та доцент Гаррет Престадж. Учасників узяли з поточного дослідження 3200 чоловіків-геїв та бісексуалів з 2014 року.

У квітні 2020 року близько 847 ВІЛ-негативних та неперевірених учасників заповнили онлайн-анкети, які вивчали зміни у використанні PrEP як результат медичної відповіді на COVID-19.

Дослідження показало, що в 2015 році близько 4,9% учасників були на PrEP – число, яке зросло до 47,2% у 2020 році. Хоча недавно приблизно 41,8% користувачів PrEP заявили, що припинили використання доконтактної профілактики ВІЛ під час локдаунів.

Порада від інституцій охорони здоров’я під час карантину полягала в тому, щоб уникати випадкових сексуальних контактів. Схоже, цей меседж працював одночасно з відповідним дослідженням Інституту Кірбі, опублікованим у липні командою доктора Хаммуда. Воно свідчить про зниження кількості випадкових сексуальних відносин серед геїв та бісексуалів у Австралії з моменту початку пандемії на 84%.

«До квітня 2020 року, після запровадження обмежень через COVID-19, чоловіки-геї та бісексуали різко скоротили вживання PrEP, одночасно зі зменшенням сексуальної активності. Починаючи з 2014 року, ми спостерігаємо постійний ріст використання PrEP серед чоловіків-геїв та бісексуалів у Австралії. Вплив коронавірусних обмежень різко позначився на цій висхідній траєкторії. Багато чоловіків, ймовірно, приймають обґрунтовані рішення щодо того, коли використовувати або не використовувати PrEP. Хоча це дослідження також показує нам, що частота випадкового сексу після початку епідемії COVID-19 знизилася, незахищені контакти з випадковими партнерами все ще є основним джерелом ризику інфікування ВІЛ серед чоловіків-геїв, не захищених за допомогою PrEP або ліків проти ВІЛ», – зазначив доктор Хаммуд.

 Громадські організації охорони здоров’я прагнуть донести це повідомлення до усіх.

«З ослабленням обмежень життєво важливо, щоб чоловіки відновлювали вживання PrEP за такою схемою, яка працює саме для них – чи щоденний режим чи «на вимогу». Якщо у них є запитання щодо цих схем, їм слід поговорити зі своїм лікарем, який призначив PrEP. Ми закликаємо чоловіків у наших громадах продовжувати використовувати засоби профілактики ВІЛ та регулярно проходити тестування», – сказав Ніколас Паркхілл, генеральний директор ACON.

Саймон Рут, генеральний директор Thorne Harbor Health, погоджується, що пріоритетом є «забезпечення чоловікам, які робили перерви у вживанні PrEP, повного розуміння того, як відновити доконтактну профілактику до потенційного контакту з ВІЛ».