Головна

Про нас

Новини

Доставка

F.A.Q.

PrEPUA

Хочу PrEP

#PrEPUA

Дослідження довели безпечність і ефективність PrEP для широкого використання

Дослідження довели безпечність і ефективність PrEP для широкого використання

29/12/2018

29 жовтня 2018 року на конференції HIV Drug Therapy Conference у шотландському Глазго були оприлюднені результати нового дослідження, які свідчать, що доконтактну профілактику ВІЛ (PrEP) можуть застосовувати мільйони людей у всьому світі без підвищення ризику виникнення проблем зі здоров’ям впродовж цілого періоду прийому.

PrEP – це комбінація двох препаратів, які можна приймати напередодні сексуальних контактів для запобігання інфікуванню ВІЛ. Наявні дані показують, що люди, які вживають тенофовіру дизопроксилу фумарат (TDF) та емтрицитабін (FTC) як PrEP, знижують ризик інфікування ВІЛ на 90%.

Проте широке використання TDF/FTC може бути виправданим лише у випадку, якщо його профілактичні переваги перевищують потенційні ризики завдання шкоди здоров’ю. Представлені результати досліджень показують, що застосування PrEP безпечне.

«У 2016 році в світі було зареєстровано 1,8 млн випадків інфікування ВІЛ, такою ж була кількість і в 2017 році, – заявив президент найбільшої міжнародної асоціації ВІЛ-спеціалістів International AIDS Society Антон Позняк. – Цілий ряд досліджень показав, що для чоловіків, які мають секс із чоловіками, імовірність зараження протягом року складає 1 до 30. У інших групах ризику, наприклад, серед людей, які вживають ін'єкційні наркотики або працівників секс-бізнесу, імовірність інфікування падає до 1 з 50 випадків.

У цей же час, за оцінками, в усьому світі лише близько 300 000 осіб приймають PrEP. Це занадто мала кількість для запобігання 1,8 млн ймовірних нових ВІЛ-інфекцій. Безумовно, щоб мати значний вплив на епідемію ВІЛ, нам потрібно масштабувати кількість осіб, які застосовують PrEP, до десятків мільйонів людей по ​​всьому світу.»

З метою пошуку інших можливостей прийому PrEP на стадії випробувань зараз перебувають такі види доконтактної профілактики ВІЛ як ін'єкційні препарати тривалої дії та антитіла.

«У світі що 18 секунд хтось новий інфікується ВІЛ, – зазначив співавтор дослідження доктор Ендрю Хілл із університету Ліверпуля. – Кожна новоінфікована людина могтиме передавати ВІЛ іншим і їй потрібно буде пожиттєво приймати ліки. Нам необхідні радикальні зміни у стратегії профілактики, щоб звести кількість нових інфікувань до нуля».

Курс найчастіше використовуваного PrEP, комбінації TDF та FTC, коштує всього £40 на рік. Річний курс TDF/FTC-генериків доступний за £300 у Великій Британії і за £50 у Африці на південь від Сахари. Згідно нещодавно прийнятих регуляторних актів, дешевші генерики PrEP стають все доступнішими. Завдяки зменшенню витрат, це дійсно дає можливість забезпечити мільйонам людей у групах ризику доступ до PrEP по всьому світу.

«У 2015 році ВООЗ оновила свої офіційні рекомендації, включивши застосування PrEP до методів профілактики ВІЛ, – прокоментував доктор Позняк. – Дані зрозумілі, і тепер час втілити цю рекомендацію в життя на глобальному рівні».

Ці результати підтверджені ще одним недавнім тестуванням, яке не виявило різниці у побічній дії між TDF/FTC та комбінацією тенофовір алофенаміду (TAF) та FTC, якщо для лікування застосовували медикаменти у поєднанні з додатковим антивірусним препаратом.

Більше інформації можна дізнатися з опублікованих тут результатів дослідження.

Переклад статті, оригінал розміщений за посиланням: https://www.iasociety.org/The-latest/News/ArticleID/208/PrEP-is-safe-and-effective-for-widespread-use-research-shows?fbclid=IwAR24hTsNdBJ5-pROsRVK4wV1YFzCP2iQ1DVTe2tCR1oh0ov-_3Uq8nEiLIA