Головна

Про нас

Новини

Доставка

F.A.Q.

PrEPUA

Хочу PrEP

#PrEPUA

Як приймати PrEP

Як приймати PrEP

29/12/2018

Найправильніший підбір схеми вживання PrEP значною мірою залежить від того, за який час після прийому препаратів ви плануєте займатися сексом, як регулярно у вас є секс, і набагато меншою – від того, скільки у вас сексуальних контактів.

Як приймати PrEP

 

Найправильніший підбір схеми вживання PrEP значною мірою залежить від того, за який час після прийому препаратів ви плануєте займатися сексом, як регулярно у вас є секс, і набагато меншою – від того, скільки у вас сексуальних контактів.

 

 

4 способи прийому PrEP

 

Схема прийому PrEP залежить від того:

 • за скільки часу ви плануєте займатися сексом
 • як регулярно у вас є секс.

 

На підбір графіка вживання доконтактної ВІЛ-профілактики не обов'язково впливає те, скількиу вас сексу.

 

 

Зміна схем прийому PrEP

Рекомендації щодо прийому профілактики при підготовці до анального та вагінального сексу дещо відрізняються. Але переходити від однієї схеми до іншої відповідно до вашої сексуальної активності та ролей – цілком нормально. Ви можете підлаштовувати режим прийому PrEP так, що терапія найкращим чином відповідатиме різним ситуаціям.

 

Пам'ятайте, що:

 • Прийом «на вимогу» (вживання з прив’язкою до планованого статевого акту) та вживання 4 таблеток на тиждень – методи, які підходять лише для анального сексу.
 • Щоденний прийом та PrEP-схема для відпустки – єдині методи, які підходять як для анального, так і для вагінального сексу.

Сьогодні можна стверджувати, що для адекватного захисту при вагінальних контактах слід примати мінімум 6 таблеток на тиждень.

 

 

Схема щоденного прийому PrEP (1 таблетка на добу)

Вхідний період для накопичення необхідного рівня речовин у крові складає 7 днів. Це стосується як анального, так і вагінального сексу.

При застосуванні цієї схеми медикаменти найкраще вживати в один і той самий час, щоб це стало частиною рутинних, щоденних процедур, хоча кількагодинне відхилення цілком допустиме.

Як варіант, таблетки можна зберігати поряд зі зубними пастою та щіткою і приймати їх щоранку відразу після чищення зубів. Такі, здавалося б, незначні моменти допоможуть вам не забувати приймати препарат.

PrEP можна вживати в будь-який час доби інезалежно від прийому їжі.

Однією з найбільших переваг щоденної схеми є те, що навіть іноді забуваючи прийняти таблетку, ви все одно належним чином захищені.

 

Душевний спокій

PrEP – це добровільна міра. Її використання – необов'язкове і не назавжди.

Дбайте про себе і намагайтеся не забувати приймати таблетки щодня.

Ваші душевний спокій і звільнення від стресів та тривоги, пов’язані з намаганнями зберегти ВІЛ-негативний статус, – теж дуже важливі.

Адже прийом PrEP – це не лише про секс, а й про голову та серце.

 

 

 

Схема «на вимогу», або прийом з прив’язкою до планованого статевого акту

 

Цей варіант запобігання зараженню ВІЛ підходить тількидля анального сексу і аж ніяк недля вагінального.

Якщо ви обрали цю опцію, критично важливоне пропускати жодного прийому препарату.

У випадку анального сексу метод «на вимогу» настільки ж ефективний, як і щоденний прийом.

 

Якщо ви знаєте, що протягом найближчих 24 годин у вас може бути секс без презерватива, тоді:

 • прийміть 2 таблетки за 2-24 год. до сексу
 • прийміть 1 таблетку за 24 год. після цього
 • прийміть ще 1 таблетку за 24 год. після цього.

 

Якщо ви займаєтеся сексом впродовж тривалішого періоду часу, наприклад, протягом кількох днів поспіль або вихідних, продовжуйте приймати по 1 таблетці що 24 години, аж поки не дійдете до 2 вільних від сексу днів.

Цю опцію не рекомендують, якщо у вас активна стадія гепатиту В. Діючі речовини доконтактної терапії пригнічують також і вірус гепатиту B, а це означає, що нестабільність, пов’язана з початком і припиненням вживання PrEP, може викликати загострення хвороби та запалення печінки.

 

4 таблетки на тиждень, також відомі як «Ts andSs»

Як і попередній, цей варіант підходить тількидля анального та неактуальний для

вагінального сексу.

Ми рекомендуємо щоденний прийом 1 таблетки протягом 7 днів з подальшим зменшенням дози до 4 таблеток на тиждень.

Зазвичай ця схема передбачає вживання медикаментів у вівторок, четвер, суботу та неділю, тому англійською її й називають «Ts andSs».

 

Цей варіант має рядпереваг:

 • Якщо у вас є секс тільки разабо двічі на місяць, не дуже хочеться здійснювати профілактику щодня. В такому випадку з’являється відчуття, що ви приймаєте більше таблеток, ніж потрібно для захисту себе у цих 1-2 ситуаціях.
 • 4 таблетки на тиждень здатні підтримувати адекватний базовий рівень діючих речовин в організмі, і ви можете в будь-який час перейти до прийому 7 таблеток на тиждень, коли ввійдете в сексуально активніший період.
 • Дехто, вже приймаючи PrEP «на вимогу», розуміє, що більшість часу міг би отримувати належний захист за допомогою чотирьох таблеток на тиждень, тому натомість переходить на цю схему.
 • Нижча вартість, оскільки ця схема майже наполовину зменшує кількість таблеток, які ви отримуєте щомісяця. Відповідно, місячна вартість курсу стає теж наполовину дешевшою.

Хоча може здаватися, що ці варіанти дозування не відповідають простим, логічним правилам, вони ґрунтуються на даних досліджень.

 

 

PrEP у відпустці

Рекомендуємо розглянути цю схему прийому напередодні визначеного і запланованого періоду, коли ваш ризик інфікування ВІЛ зросте через:

 • збільшення кількості партнерів з невідомим ВІЛ-статусом
 • ситуації, коли від презервативів можна легко відмовитися або використання можливе не завжди
 • можливий контакт з біологічними речовинами
 • сексуальні контакти під час відвідин країн з високим рівнем поширення ВІЛ.

Схема «PrEP для відпустки» підходить як для анального, так і для вагінального сексу.

 

З розрахунку на 7-денний період (або відпустку) ми рекомендуємо графік «7-7-7»:

 • щоденний прийом впродовж 7 днів перед початком періоду
 • 7-денний щоденний прийом під час періоду (або доки триває цей період)
 • 7 днів щоденного вживання препарату після закінчення періоду.

 

Ми рекомендуємо 7-денний курс прийому PrEP до та після вашого останнього сексуального контакту з кількох причин:

 • 7-денний «вступ» забезпечує належний рівень медикаментів у крові і, відповідно, захисту як при анальному, так і при вагінальному сексі.
 • Якщо ви плануєте прийом PrEP напередодні відпустки або робочої поїздки, і відчуваєте будь-які легкі побічні ефекти (більшість людей не відчуває побічних ефектів узагалі), то більшість з них повинна зникнути протягом тижня, відповідно, до початку запланованого періоду відпустки.