Головна

Про нас

Новини

Доставка

F.A.Q.

PrEPUA

Хочу PrEP

#PrEPUA

Незахищений секс помер! Нехай живе незахищений секс!

Незахищений секс помер! Нехай живе незахищений секс!

15/10/2019

Залиште руйнування популярних сексуальних табу науці та раціональному мисленню

Залиште руйнування популярних сексуальних табу науці та раціональному мисленню

 

Ярлик «bareback» для сексу без презерватива в епоху доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP) і концепції Н=Н (невизначуване вірусне навантаження = неможливість передачі інфекції) потьмянів. ВІЛ-негативні люди, які приймають PrEP, захищають себе від зараження, тоді як ті, хто живе з ВІЛ та має невизначуване вірусне навантаження, взагалі не можуть передавати інфекцію своїм сексуальним партнерам. Оскільки саме визначення ВІЛ-ризику змінюється, проблемний термін «незахищений секс» нарешті переноситься на смітники історії.

Ми всі знаємо природу табу: порочне, потайне прагнення чогось забороненого. Коли пандемія СНІДу схилилась від вбивчих 80-х до 90-х, сексуальна поведінка серед геїв перескочили з жаху від самої думки про секс без презерватива до чогось, чим би ми хотіли займатися. Справді погано. Поняття «bareback» миттєво стало частиною лексикону, прокачуваного дисидентськи налаштованими продюсерами порно, які користувалися нашим плотським бажанням займатися сексом без перешкод.

Секс без бар'єрів. Незахищений секс. Bareback. Також відомий як просто секс. Запитайте у натуралів.

Чоловіки-геї завжди займалися незахищеним сексом (як і всі інші люди та їхні батьки), звісно, до появи ВІЛ, і так, навіть одразу після. Якби ми всі перестали трахатися без презервативів, то зупинили б епідемію ВІЛ-інфекції на її шляху. Натомість ми продовжували поводитись як люди: робили помилки, збуджувалися, казали «так», коли нам слід було говорити «ні», напиваючись, закохуючись або просто бувши молодими та дурними.

І колись, навіть у найтемніші та найсмертельніші роки епідемії, кінчити всередину партнера було ніби сказати СНІДу «Йди до біса!». Ви можете не розуміти гуманності цього вибору, його тріумфу чи пошуку, яким він був для якогось духовного та фізичного звільнення серед безжальної смертності. Я думаю, для цього слід було там бути.

Невдовзі після виходу з 1990-х шоковані, проте готові знову відкрито ремствувати, коли ми вже були озброєні ефективними препаратами, ренегатська порнозірка-пасив на ім'я Доусон на відео збирав усередину себе двозначні числа оргазмів. І його вибрик був настільки поляризуючим, що цей фільм заборонили до продажу в магазинах гей-відео. Сьогодні його «подвиги» виглядають позитивно вигадливими, а ті самі відеомагазини та незліченна кількість інтернет-сайтів (які підтримували такий підхід), перетворилися з тих, хто виділяв незахищений секс в окрему категорію, на такі, що відмовились від категорій та згуртували все разом. Секс без презервативів у порно зараз звичний. Презервативи там чужі.

Фактичний термін утратив свій злий блиск. Сьогодні ти вже рідко чуєш, як твій сексуальний партнер каже: «О так, хлопче, трахни мене без преза!». Тобто, «Звісно, чувак!» Подумаєш...

І, сподіваємось, зникло засудження від тих, хто вважає bareback-секс девіантною та деструктивною патологією. Це може бути найболючішим аспектом нашої попередньої поведінки з запобігання: поспіх демонізувати тих, хто зізнався у практикуванні сексу без презервативів, перш ніж це знову стало прийнятним, не кажучи вже про фурор довкола тих з нас, хто схвально говорив про секс «без перешкод».

Активіст і письменник Тоні Валенсуела став ізгоєм, коли у 1995 році написав твір про те, що він живе з ВІЛ та має незахищені сексуальні стосунки зі своїм хлопцем. Він демонстративно чхав на своїх недоброзичливців, з’явившись голим на коні на обкладинці сумнозвісного журналу POZ 1999 року («Вони стріляють без запобіжника, чи не так?»), в якому він обговорював те, як контроверсійність викликала в ньому роздратування та збентеження. Особу Валенсуели піддали критиці, а його професійне життя зійшло з рейок на довгі роки.

Покійний соціальний антрополог та автор Ерік Рофес («Відродження племені») в 1996 році ледь не спричинив бунт на заході для геїв у мерії Атланти, коли почав обговорювати духовну та емоційну цінність обміну сім’ям з партнером. І навіть зовсім недавно в 2013 році мій нарис «Вашій мамі подобався секс без презервативів» серед багатьох інших спровокував один хворобливий коментар, що залишається вершиною моєї ганьби в блозі. «Ви, – сказано там, – мерзенний торговець смертю».

Можливо, з нашими новими біомедичними засобами профілактики ВІЛ ті самі люди, які колись сліпо прокляли незрозумілу для них сексуальну поведінку, – чи то з пуританських переконань чи зі страху перед власними бажаннями – узгодили свої фантазії з ризиком ВІЛ. Я сподіваюся, що вони насолоджуються абсолютно гарячим сексом, і рідини бризкають на всі боки.

Важко ігнорувати жахливу інтерналізовану гомофобію, що проходить крізь цей аспект історії профілактики ВІЛ. Як геї, ми привчили себе до виснажливіших стандартів, ніж незліченна кількість натуралів, які мають справу з ІПСШ (так, деякі з них смертельно небезпечні) або незапланованими вагітностями щороку.

У мене немає ілюзій. Інфекції, що передаються статевим шляхом, продовжують становити небезпеку, навіть якщо сама думка про гонорею просто змушує мене відчувати ностальгію. «Поїзд PrEP» поки не добрався до всіх, хто може отримати від нього користь, щодо його ефективності та побічних ефектів поширюється дезінформація. Тим часом майже половина людей, які живуть з ВІЛ у Сполучених Штатах, не добилися придушення вірусу. Ще досі є причини бути обережними щодо того, з ким, коли і як займатися сексом. Зараз ми, як ніколи, несемо відповідальність за власні тіла та ризики, які на себе беремо.

Відверто кажучи, зміна сексуальної поведінки важливої ролі у великій схемі профілактики ВІЛ не відіграла. Завжди були певні дискусії, навіть напруженість між тими, хто вважав, що відсіч ВІЛ-інфекції – це зміна поведінки, і тими, хто вітає появу біомедичних втручань, таких як PrEP та «лікування як профілактика» (TasP), які не покладаються на ефективність вибору сексуальної поведінки.

Протягом десятиліть ми всі були свідками домінантного, первинного потягу, який переважував сексуальне бажання над обережністю, тому я знаю, в яку стратегію профілактики вкладатиму. Але, слухай, кожному своя стратегія. В цьому розумінні презервативи – це золота класика та абсолютно виправданий вибір. Який робиш ти.

Змінилися розмови та обмін інформацією між партнерами. PrEP, ліки, невизначувані чи ні, яке сексуальне позиціювання та в якій комбінації матиме місце, все це існує лише в більш обізнаному середовищі, принаймні серед геїв у цій країні.

Незахищений секс – як урбаністичний вислів і табу – мертвий. Дякуємо Богу і добре проведеній роботі за цей суперечливий шматочок сексуального брендингу. Секс, тим часом, щасливо рухається вперед, залишений у спокої від засудження людьми.