Головна

Про нас

Новини

Доставка

F.A.Q.

PrEPUA

Хочу PrEP

#PrEPUA

Як отримують PrEP через Державну службу охорони здоров'я в світі

Як отримують PrEP через Державну службу охорони здоров'я в світі

30/12/2018

Зараз PrEP доступний безкоштовно або значною мірою профінансований через національну систему охорони здоров'я лише в чотирьох європейських країнах, інші ж повинні приєднатися невдовзі.

Такими країнами є Франція, Норвегія, Бельгія та Шотландія (яка має власну службу охорони здоров'я, як і Англія, Уельс та Північна Ірландія).

У всіх країнах PrEP доступний тільки для чоловіків, які мають секс з чоловіками, з високим ризиком інфікування ВІЛ та інших груп населення з рівноцінними ризиками. Фактори визначення «ризиків» варіюються. Серед них – недавній секс без презервативів, нещодавно поставлений діагноз ІПСШ (інфекції, що передаються статевим шляхом) або наявність ВІЛ-позитивного партнера з визначуваним або невідомим вірусним навантаженням. Хоча ці фактори не обов’язково поширюються на всіх, і зазвичай допускають певну свободу дій для лікарів у випадках, коли існує велика імовірність ризику, але особи не підходять під звичні критерії.

Принаймні спочатку більшість країн пропонуватиме PrEP лише в спеціалізованих клініках сексуального здоров'я або їхніх аналогах. У Франції існує програма, згідно якої клініки повинні мати кваліфікацію для призначення PrEP.

Франція

Франція почала впроваджувати PrEP через мережу клінік сексуального здоров'я на початку 2016 року. Хоча і певні вступні внески можливі, в основному всі медикаменти повністю профінансовані для більшості людей. Поки що близько 3000 осіб розпочали програму вживання доконтактної профілактики ВІЛ, всі, за винятком жменьки людей, – чоловіки, які мають секс з чоловіками. Також працюють французькі інформаційні сайти www.prep-info.fr та www.sexosafe.fr/la-prep. Хороша Facebook-сторінка спільноти PrEP у Франції на www.facebook.com/groups/PrepDial

Норвегія

У листопаді 2016 року Норвегія оголосила, що почне поширювати PrEP через свою клініку сексуального здоров'я Olafia в Осло. Станом на липень 2017 року, як мінімум 150 осіб або почали використовувати PrEP, або очікували початку програми. І хоча це може не справляти враження, пропорційно це еквівалент 1900 осіб у ​​країні з населенням Франції. Сторінка Facebook Olafia тут, а статтю про службу можна прочитати тут.

Шотландія

Шотландія повідомила, що почне впроваджувати PrEP у квітні 2017 року. Перший рецепт на доконтактну профілактику ВІЛ був виписаний 5 липня 2017 року. Для отримання інформації про PrEP у Шотландії заходь на www.prep.scot.

Бельгія

Бельгія оголосила, що розпочне призначення ПрЕП у травні 2016 року, а вже 1 червня так і зробила. Зверніть увагу, що в Бельгії PrEP не повністю безкоштовний: він доступний за значно зниженою ціною €11,90 за 30-денний курс. Детальнішу інформацію, включаючи критерії прийнятності та де його можна отримати, шукайте на www.be-prep-ared.be/en/prep-in-belgium.

Португалія

У травні 2017 року і Португалія анонсувала намір розпочати впровадження PrEP. За останньою інформацією, якою володіє «PrEP в Європі», Міністерство охорони здоров'я створило свою інструкцію щодо ПрЕП, але ще не завершило процесу консультацій. Також очікувалося отримання коментаря від португальського регулятора лікарських засобів Infarmed.

Центральна Європа

Фармацевтична компанія Mylan, яка випускає генерики, оголосила, що має намір запустити виробництво генериків tenofovir/emtricitabine у ​​серпні 2017 року. У Центральній та Східній Європі ситуація відрізняється від Західної, оскільки у багатьох випадках патентні обмеження, які лімітують продаж генериків, не діють. Запуск планують у Польщі та інших країнах Центральної та Східної Європи: ми оновимо інформацію, як тільки отримаємо більше новин.