Головна

Про нас

Новини

Доставка

F.A.Q.

PrEPUA

Хочу PrEP

#PrEPUA

Дослідження Kaiser Permanente San Francisco не виявило випадків інфікування ВІЛ серед прихильників схеми “PrEP 2-1-1”

Дослідження Kaiser Permanente San Francisco не виявило випадків інфікування ВІЛ серед прихильників схеми “PrEP 2-1-1”

11/06/2020

Згідно з новим дослідженням Kaiser Permanente San Francisco, геї та бісексуальні чоловіки, які приймали PrEP до та після сексу – за схемою, відомою як “2-1-1” – мали високу прихильність, і у жодного з них не було виявлено ВІЛ. Виходячи з цих результатів, “PrEP за запитом” може бути привабливим варіантом для чоловіків, які мають можливість планувати секс заздалегідь.

Згідно з новим дослідженням Kaiser Permanente San Francisco, геї та бісексуальні чоловіки, які приймали PrEP до та після сексу – за схемою, відомою як “2-1-1” – мали високу прихильність, і у жодного з них не було виявлено ВІЛ. Виходячи з цих результатів, “PrEP за запитом” може бути привабливим варіантом для чоловіків, які мають можливість планувати секс заздалегідь.

"Деякі наші пацієнти неохоче приймають препарати щоденно, і надання їм можливості обирати правильну для них стратегію дозування є дуже потужним чинником, – зазначив у пресрелізі співавтор дослідження доктор Джонатан Волк з медичної групи Permanente. – Зараз у нас є різноманітні стратегії дозування, які можуть задовольнити потреби різних пацієнтів".

PrEP 2-1-1 передбачає прийом двох таблеток Truvada (тенофовіру дизопроксилу фумарату/емтрицитабіну) у проміжку 2-24 години до планованого сексу, одну таблетку за 24 години після початкової дози та останню таблетку за 24 години після цього.

Декілька французьких досліджень довели, що PrEP, вжитий до і після сексу, є високоефективним для чоловіків, які мають секс із чоловіками, незалежно від частоти статевих контактів. Однак поки даних про ситуацію у США мало.

Попри те, що Всесвітня організація охорони здоров’я та Міжнародне противірусне товариство-США схвалили схему “PrEP за запитом” для геїв та бісексуальних чоловіків, вона ще не затверджена Федеральною адміністрацією з контролю за продуктами харчування та ліками (FDA). Схема 2-1-1 ще не досліджена серед жінок або трансгендерних чоловіків, які займаються вагінальним або фронтальним сексом. Результати дослідження для цисгендерних (не транс) геїв та бі-чоловіків стосуються лише препарату Truvada, а не Descovy (тенофовір алафенамід /емтрицитабін), затвердженого минулого року як другий щоденний варіант PrEP.

Медичний центр Kaiser Permanente San Francisco почав пропонувати “PrEP за запитом” у лютому 2019 року. Джонатан Волк та його колеги до кінця серпня 2019 року спостерігали за 279 чоловіками, яким було призначено новий режим вживання доконтактної профілактики ВІЛ. Клієнтам на щоденній схемі PrEP повідомили про “PrEP 2-1-1” та надали можливість переходу, тоді як ті, хто починав використовувати ПрЕП, могли вибирати між схемою “за запитом” або щоденним режимом.

Понад половина чоловіків (56%) були білими, 22% – азійцями, 12% – латиноамериканцями і 3% – афроамериканцями. (Питома вага цих груп серед населення Сан-Франциско складає приблизно 52%, 36%, 15% та 6% відповідно). Три чверті раніше використовували PrEP, у тому числі 11 чоловіків, які застосовували схему 2-1-1 до того, як медичний центр Kaiser Permanente почав її пропонувати, і 6 осіб, які застосовували інші схеми, наприклад, приймаючи ПрЕП лише у відпустці.

Найпоширенішою причиною вживати “PrEP 2-1-1” став нечастий секс, про який повідомили 58% чоловіків. Інші менш поширені причини включали занепокоєння щодо потенційних побічних ефектів при щоденному вживанні, вартості таблеток на щодень та труднощів із щоденною прихильністю.

Близько 14% чоловіків повідомили про проблеми із застосуванням схеми 2-1-1, включаючи проблеми, пов'язані з прихильністю або правильним дозуванням, складністю заздалегідь планувати секс та побічними ефектами. Більш ніж половина цих чоловіків перейшли на щоденне застосування самостійно. Двадцять чоловіків взагалі припинили використання PrEP через втрату медичного страхування, зменшення сексуального ризику або побічні ефекти.

Окрім шести чоловіків, усі, кому прописали “PrEP за запитом”, прийшли на завершальне спостереження за три місяці. З них 51% застосовували виключно схему 2-1-1 протягом усього періоду, тоді як 19% вирішили приймати Truvada щодня, 15% застосовували комбінацію двох схем, а 3% фактично ніколи і не починали вживати ПрЕП.

Серед 181 мужчини, які користувалися схемою 2-1-1 виключно або в поєднанні зі щоденним вживанням, лише 4% повідомили про невживання Truvada при останньому статевому контакті. В середньому, протягом минулого місяця вони використали один курс PrEP 2-1-1, або чотири таблетки. ВІЛ не був діагностований ні в кого.

"Одержані нами дані свідчать, що схема 2-1-1 є привабливою альтернативою для деяких чоловіків, особливо тих, хто займається сексом нечасто, – заявив співавтор дослідження дипломований фельдшер і кандидат медичних наук Карло Ходжілла. – Схема 2-1-1 разом із щоденними програмами вживання PrEP допоможе надати людям додатковий варіант для адаптації стратегії профілактики ВІЛ-інфекції відповідно до їхніх потреб".

Kaiser Permanente – не єдині в Сан-Франциско, хто пропонує PrEP за схемою 2-1-1 без затвердження FDA. Як раніше повідомляв Bay Area Reporter, Служба сексуального здоров'я Magnet Фонду СНІД у Сан-Франциско почала пропонувати нову схему у березні 2019 року в медичному центрі в Strut в районі Кастро.

"У Франції майже половина людей, які починають вживати ПрЕП, обирають цю стратегію. – написав колишній директор Strut, дипломований фельдшер-практик, кандидат медичних наук П'єр-Седрік Крауч. – "Ми в США трохи відстали та нам потрібно наздогнати!"

Відтоді близько 23% клієнтів Служби сексуального здоров'я Magnet вирішили використовувати метод 2-1-1 принаймні періодично. Директор клінічних служб SFAF та практикуюча медсестра Джанесса Бройссар заявила Bay Area Reporter: "Завдяки правильному консультуванню пацієнтів щодо вживання, було легко зрозуміти та використовувати PrEP за схемою 2-1-1. Впродовж карантину [у зв’язку COVID-19] деякі пацієнти перейшли на дозування 2-1-1 з наміром повернутися до щоденного вживання, як тільки відчують безпечні умови для відновлення нормального сексуального життя".