Головна

Про нас

Новини

Доставка

F.A.Q.

PrEPUA

Хочу PrEP

#PrEPUA

Учасники тайського дослідження, які вживають PrEP “на вимогу”, стикаються з проблемами прихильності

Учасники тайського дослідження, які вживають PrEP “на вимогу”, стикаються з проблемами прихильності

29/06/2021

Дослідники порівняли характеристики та прихильність при вживанні доконтактної профілактики ВІЛ щоденно та “на вимогу”, щоб краще зрозуміти причини низького рівня прихильності до нерегулярної схеми.

Минулими роками пацієнтам почали пропонувати PrEP за альтернативною до щоденного перорального прийому схемою. Однак, згідно з результатами недавнього дослідження в Таїланді, стратегії прихильності все ще у процесі розробки.

PrEP “на вимогу” вживають за 2-24 години до сексуального контакту, проте найпоширенішим методом прийому PrEP є щоденне вживання таблеток перорально. Для кращого розуміння низького рівня використання PrEP дослідники з Таїландського Червоного Хреста, Групи працівників соціальних служб Бангкока та Управління охорони здоров'я USAID порівняли характеристики та показники прихильності між пацієнтами на щоденній та прив’язаній до подій схемах.

Дослідницька група спиралася на дані тайської програми «Princess PrEP», ініціативи 8 громадських клінік. Всім пацієнтам був запропонований вибір між вживанням PrEP щоденно та “на вимогу”.

Значна більшість, 94,8% пацієнтів, спочатку обрала вживання PrEP щодня. Загальна кількість пацієнтів, які приймали доконтактну профілактику щодня та “на вимогу” склала 2516 та 139 відповідно. Середній вік пацієнтів становив 30 років; 93,6% повідомили про непослідовне використання презервативів.

Клінічні пацієнти повідомили, що мають обґрунтування свого вибору між щоденним та нерегулярним вживанням. Причинами у перевазі щоденного використання PrEP стали частота сексу або небажання відкладати статевий акт.

Пацієнти, які вибрали схему PrEP, прив’язану до сексуального контакту, посилалися на нечастий секс або легкість прогнозування / відкладення статевого акту.

У групі PrEP “на вимогу” прихильність становила 18,7% у перший місяць, 22,3% на третьому місяці та 23,7% на шостому місяці дослідження.

У групі щоденного вживання профілактики коефіцієнт прихильності в ті ж моменти часу становив 31,6%, 35,2% та 38,4% відповідно.

Схему “на вимогу” обрала значно менша група клінічних пацієнтів, а ті, хто це зробили, показали низькі результати прихильності. Дослідники запропонували експериментувати з такими технологіями, як цифрові нагадування про прийом таблеток, щоб коригувати подальше впровадження PrEP за цією схемою.