Головна

Про нас

Новини

Доставка

F.A.Q.

PrEPUA

Хочу PrEP

#PrEPUA

Чи працюватиме «PrEP на вимогу» для профілактики ВІЛ у США? Експерти відповідають на запитання

Чи працюватиме «PrEP на вимогу» для профілактики ВІЛ у США? Експерти відповідають на запитання

31/12/2018

Результатам цих досліджень вже три роки: як було опубліковано на TheBodyPROro.com у лютому 2016 року, науковці оприлюднили результати дослідження серед 400 чоловіків-геїв у Франції та Канаді, які демонструють ефективність підходу «на вимогу» для короткострокової доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP).

У цьому плацебо-контрольованому дослідженні чоловіки, які приймали дві таблетки емтрицитабіну/тенофовіру дизопроксилу фумарату, TDF-FTC, (який випускають у США під маркою Truvada) за 2-24 години до сексу, потім третю таблетку за 24 години, а четверту – за 24 години після цього, були повністю захищені від ВІЛ-інфекції на противагу іншим учасникам, які не приймали PrEP.

Про безперечну ефективність «профілактики на вимогу» також свідчить поточне включення триденної схеми PrEP «2-1-1»  на рівні з опцією щоденного вживання для чоловіків, які мають секс з чоловіками (ЧСЧ), до клінічних рекомендацій в Австралії, Канаді та Європі. Для клініцистів у США Міжнародне антивірусне товариство-США (IAS-USA) також схвалило варіант схеми PrEP «2-1-1».

Але поки все ще необхідно провести роботу з інформування клініцистів, спеціалістів у програмах PrEP та інших програмах з ВІЛ, які працюють з національними меншинами в США. Це було центральною темою панельної дискусії про «PrEP на вимогу» на недавньому  Biomedical HIV Prevention Summit, який пройшов 3 і 4 грудня в Лос-Анджелесі.

Після презентації магістра в галузі охорони здоров'я та доктора медичних наук Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (UCSF) Боба Гранта про підтверджену ефективність підходу «2-1-1», доповідачі Шеннон Вебер (магістр з соціальної роботи  з PleasePrEPMe.org) та Джошуа О'Ніл (медичний асистент зі Strut) описали практичні способи, якими ці програми підтримують чоловіків-геїв та постачальників препаратів, щоб краще зрозуміти і розглядати варіант непостійного вживання PrEP як профілактики.

В аудиторії вгору піднімали десятки рук, і учасники сесії поставили ряд питань:

Схема PrEP на вимогу «2-1-1» показала свою ефективність для чоловіків-геїв у країнах з високим рівнем доходу. Чи може вона бути використана для захисту інших груп населення, таких як жінки, транс-люди, особи, які вживають ін'єкційні наркотики, або люди з низьким рівнем доходу?

Панелісти погодилися, що потрібні додаткові дослідження для визначення та підтвердження ефективності «PrEP на вимогу» як варіанта профілактики для різних груп населення. «PrEP на вимогу» поки не розглядали для жінок і зараз не досліджують як варіант для жінок, частково тому, що вагінальні тканини відрізняються від анальних та ректальних тканин динамікою захисту. Серед людей, які зазнають ризику інфікування ВІЛ через анальний секс або небезпечну практику вживання ін'єкційних наркотиків, не кожен здатен передбачити час, коли їм може знадобитися захист від ВІЛ, і не кожен може або готовий мати при собі таблетки і вживати їх за визначеною методикою, пов'язаною з потенційним ризиком. Проте  довгострокове щоденне вживання таблеток може бути складним завданням, і схема ПрЕР «2-1-1» може стати ефективним варіантом для осіб, у яких потенційні контакти з ВІЛ і потреба в PrEP з часом міняються.

Чи можуть клініцисти радити і прописувати доконтактну профілактику для вживання «на вимогу»? Чи можуть PrEP-активісти та PrEP-консультанти рекомендувати схему «2-1-1»?

Боб Грант визнав, що схвалення Американського управління з питань харчових продуктів і медикаментів (FDA) та інструкція Центру контролю та профілактики захворювань говорять про PrEP в контексті щоденного використання, але зазначив, що цілком законним і дуже поширеним для лікарів є рекомендувати і призначати ліки «офф-лейбл», спираючись не тільки на те, що описано у погодженні FDA, але й на широкі знання з опублікованої літератури та рекомендацій провідних медичних асоціацій. Доповідач Шеннон Вебер закликала учасників відвідати PleasePrEPMe.org, щоб ставити питання, використовуючи функцію онлайн-чату і знайти протоколи для провайдерів, які надають зацікавленим консультації про PrEP «на вимогу». ВІЛ-активісти та люди, які потребують ПрЕП, повинні активно допомогти постачальникам зрозуміти докази не тільки ефективності та безпечності ПрЕП, але й користі тестування на ВІЛ та скрінінг інших інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ).

Чому Gilead, компанія, яка продає TDF/FTC під торговою маркою Truvada, не зверталася до FDA для схвалення Truvada для використання «на вимогу»?

Серед аудиторії був присутній Джеймс Руні, доктор медичних наук та віце-президент з медичних справ компанії Gilead Sciences, який зголосився відповісти і зазначив, що в той час як Gilead вважає докази ефективності «PrEP на вимогу» надійними та переконливими, компанія має інші пріоритети, пов'язані з ліцензуванням і продажем свого нового тенофовір-вмісного препарату TAF (торгова марка Descovy).

Зрештою, учасники погодилися, що PrEP «на вимогу» слід широко обговорювати як варіант для мужчин-геїв та інших чоловіків, які мають секс з чоловіками. The U.S. Preventive Services Task Force (USPSTF) надала PrEP оцінку «A» як первинній профілактичній допомозі, підтримуючи запровадження PrEP у звичайну клінічну практику та пакет стандартного страхового покриття. Представники громадських організацій з ВІЛ закликали до швидкого розширення доступу та використання PrEP як важливої частини припинення епідемії ВІЛ у США.

Масштабування доступу та використання PrEP вимагає багатьох речей: зобов'язань держави щодо надання фінансування на рівні федерального бюджету, покращення доступу до медичного страхування, доступного ціноутворення на PrEP, доступу до програм профілактики через програми Title X, використання ліків та програм зменшення шкоди, послуг для сімей та молоді, шкільних програм охорони здоров'я та інших програми, що пропонують тестування на ВІЛ та подальшу допомогу.

Як частина цього, проста триденна схема «2-1-1» з чотирма таблетками є важливою опцією.

Сем Евретт працює з The Fremont Center, колективом консультантів з питань програми та політики у сфері ВІЛ, які підтримують ефективне надання грантів, управління програмою, а також розробку політики та стратегій у сфері охорони здоров'я та прав людини. Евретт також є членом міжнародного комітету нідерландської організації Stop AIDS Now!, членом правління AIDS Vaccine Advocacy Coalition (AVAC), а також волонтером швидкої допомоги у своєму рідному місті Фремонт, Нью-Йорк. До того, як стати консультантом у 1999 році, Евретт був співзасновником і першим виконавчим директором AVAC, а до цього працював з Gay Men's Health Crisis, New York Blood Center та International AIDS Vaccine Initiative.