Головна

Про нас

Новини

Доставка

F.A.Q.

PrEPUA

Хочу PrEP

#PrEPUA

Купівля PrEP в Інтернеті (Європейський досвід)

Купівля PrEP в Інтернеті (Європейський досвід)

31/12/2018

Сьогодні більшість людей, які приймають PrEP в Європі, купують його самі. Дехто купує препарати приватно у свого лікаря, хтось купує або отримує PrEP від ​​друзів, але найпопулярнішим джерелом є Інтернет-аптеки.

Онлайн-ресурси продають генерики тенофовіру/емтрицитабіну у формі таблеток, схожих до Truvada – один бренд має назву Ricovir, а інший – Tenvir-EM. Вони продають антиретровірусні препарати, випущені компаніями-генериками для низькобюджетних ринків, які зазвичай доступні на рівні близько 10% від рітейл-ціни Truvada у країнах з високим рівнем доходу – від приблизно €29-54 за 30-денний курс, залежно від країни, з якої його замовляють.

Проте купівля генериків PrEP онлайн можлива лише через «лазівки» (колізії) у законодавстві про лікарські засоби окремих країн. У деяких державах, наприклад, у Великобританії чи Швейцарії, це законно лише для замовлення певної кількості для особистого користування: Великобританія, наприклад, дозволяє місячний курс, а інші країни – тримісячний. Деякі держави, такі як Угорщина, дозволяють замовляти особисті поставки лише одноразово. Інші країни не мають цих правових винятків для придбання препаратів у мережі Інтернет і мають можливість застосовувати митні правила більш чи менш строго.

Dynamix International (www.purchase-prep.com) – це заснована в Бангкоку PrEP-активістами компанія для купівлі медпрепаратів у Інтернеті. Вона також має дуже інформативну сторінку про обмеження купівлі в інших країнах ЄС www.purchase-prep.com/european-union/.

Dynamix та інші Інтернет-аптеки загалом мають хорошу репутацію, а програма лондонської Dean Street Clinic, яка запропонувала перевірити замовлені препарати, не знайшла прикладів контрафактних медикаментів.

Люди, які купують PrEP, повинні бути забезпечені доступом до регулярного тестування на ВІЛ та медичного моніторингу; рекомендовано це робити що три місяці. Приймання PrEP, будучи ВІЛ-позитивним, не вилікує вірус та не контролюватиме його, і може призвести до розвитку резистентного ВІЛ. Моніторинг побічної дії, особливо функції нирок, дуже важливий і дешевий. Люди, які займаються сексом без презервативів, повинні також проходити регулярну перевірку на інші ІПСШ.

Два різних європейських опитування в 2016 році – співпраця між веб-ресурсом для геїв Hornet та Європейським центром профілактики та контролю захворювань (ECDC), а також дослідження під назвою Flash! PrEP – виявили досить високий рівень використання PrEP серед респондентів: 10% в огляді Hornet /ECDC і 5% у Flash! PrEP – масштабнішому дослідженні, яке включало жінок.

Flash! PrEP виявило, що близько 70% людей, які зазначили, що приймають неофіційний або куплений онлайн ПрЕП, не перебували на регулярному медичному контролі.

Веб-сайт www.iwantprenow.co.uk впродовж кількох років допомагав людям у Великобританії та за її межами купити PrEP. На початку 2016 року вони підписали новаторську угоду з клінікою 56 Dean Street у Лондоні (див. www.dean.st/prep), яка дозволила людям, які купують PrEP онлайн, регулярно проходити обстеження функції нирок, тестування на ВІЛ та ІПСШ безкоштовно.

Небагато європейських країн мають таку саму мережу безкоштовних анонімних клінік сексуального здоров'я як Великобританія, але деякі інші клініки слідують цьому. Прикладом може служити Barcelona Checkpoint, яка нещодавно відкрила власну клініку для користувачів PrEP.

Дуже важко встановити, скільки людей в Європі фактично купують PrEP в Інтернеті, особливо тому, що їхня кількість зростає. У кожному з цих двох опитувань про ПрЕП взяли участь близько 800 осіб, які приймали профілактику. До бази контактів Iwantprepnow входять кілька тисяч осіб. Нещодавнє неопубліковане дослідження свідчить, що по всій Європі кількість користувачів PrEP може становити не менше 5000 осіб.