Головна

Про нас

Новини

Доставка

F.A.Q.

PrEPUA

Хочу PrEP

#PrEPUA

Зростання позитивного ставлення до PrEP серед австралійських чоловіків-геїв і бісексуалів

Зростання позитивного ставлення до PrEP серед австралійських чоловіків-геїв і бісексуалів

20/03/2019

Згідно досліджень, опублікованих у журналі «AIDS and Behavior», готовність розглянути можливість використання доконтактної профілактики (PrEP) серед чоловіків-геїв і бісексуалів у Австралії зросла між 2011 і 2017 роками, в той час як занепокоєння щодо її використання зменшилося. Підтримка спільноти для користувачів PrEP залишалася великою.«Ми виявили, що ставлення до PrEP серед австралійських GBM [геїв і бісексуалів] з часом змінилося в кращий бік, – коментують автори. – Оскільки готовність до використання PrEP в Австралії збільшилася, занепокоєння з приводу його застосування знизилося, хоча певну настороженість все ще мала понад третина австралійських ВІЛ-негативних і неперевірених чоловіків у 2017 році. Особливо тих, хто побоюється вживання ліків або побічних ефектів».

Згідно досліджень, опублікованих у журналі «AIDS and Behavior», готовність розглянути можливість використання доконтактної профілактики (PrEP) серед чоловіків-геїв і бісексуалів у Австралії зросла між 2011 і 2017 роками, в той час як занепокоєння щодо її використання зменшилося. Підтримка спільноти для користувачів PrEP залишалася великою.

«Ми виявили, що ставлення до PrEP серед австралійських GBM [геїв і бісексуалів] з часом змінилося в кращий бік, – коментують автори. – Оскільки готовність до використання PrEP в Австралії збільшилася, занепокоєння з приводу його застосування знизилося, хоча певну настороженість все ще мала понад третина австралійських ВІЛ-негативних і неперевірених чоловіків у 2017 році. Особливо тих, хто побоюється вживання ліків або побічних ефектів».

У 2016 році в Новому Південному Уельсі та Вікторії розпочалися масштабні демонстраційні проекти PrEP. У квітні 2018 року Консультативний комітет австралійських фармацевтичних компаній рекомендував уряду субсидувати ПрЕП і дозволити будь-якому лікарю призначати його особам з середнім або високим ризиком інфікування ВІЛ.

У 2011, 2013, 2015 та 2017 роках провели повторні загальнонаціональні, онлайн, перехресні опитування австралійських чоловіків-геїв і бісексуалів. У дослідженнях взяли участь 4567 ВІЛ-негативних чи невпевнених у своєму ВІЛ-статусі чоловіків-геїв і бісексуалів. Їхній середній вік становив 33 роки і 99% з них народилися чоловіками. Переважна більшість (94%) ідентифікувала себе як геїв. Приблизно три чверті проживали у великих містах, 60% – на території штату, 47% опитаних мали вищу освіту.

Дві третини учасників повідомили про проходження тестування на ВІЛ впродовж попередніх 12 місяців. Трохи більше половини сказали, що протягом попередніх шести місяців вони мали анальний секс без презервативів з постійним партнером-чоловіком, а третина повідомила про недавній анальний секс без презервативів з випадковими партнерами-чоловіками.

Як повідомляли раніше, використання PrEP за цей час значно зросло. У цих дослідженнях частка використання PrEP збільшилася з 3% у 2015 році до 26% у 2017. Цей ріст збігся з розширенням доступу до терапії за допомогою досліджень та демонстраційних проектів. Майже всі (98%) осіб, які використовували PrEP, заявили, що приймали ліки щодня.

Чоловіки, які вживали PrEP, частіше за некористувачів повідомляли про анальний секс без презервативів з випадковим партнером, велику кількість статевих партнерів і недавно перенесену інфекцію, що передається статевим шляхом. Вони частіше за некористувачів зайняті на повний робочий день і живуть у густонаселеніших районах.

Частка осіб, які не перебували на PrEP і зазначили про готовність розглянути питання про його використання, збільшилася з 28% у 2011 році до 30% у 2015 році та до 36% у 2017 році. Частка опитаних, які не користувалися доконтактною профілактикою через занепокоєння щодо прийому PrEP, знизилася з 52% у 2011 році до 41% у 2015 та до 36% у 2017 році.

До опитування 2015 року було додано нові питання про те, чи підтримують такі чоловіки геїв і бісексуальних чоловіків, які приймають PrEP. Трохи більше половини (52%) заявили, що вони підтримують. Цей показник залишився незмінним і в опитуванні 2017 року.

Також у 2015 році учасників запитали, чи хотіли б вони зайнятися сексом з чоловіком на PrEP, і 35% відповіли ствердно. У дослідженні 2017 року цей показник збільшився до 49%.

Приблизно три чверті (74%) чоловіків на PrEP надавали відповіді, згідно яких завдяки використанню PrEP у них зменшився страх перед ВІЛ і зросло сексуальне задоволення. На відміну від цього, лише 23% тих, хто не вживає профілактики, позбулися тривожності щодо ВІЛ через те, що їхні партнери вживають PrEP.

Дослідники аналізують свої дані в розрізі теорії дифузії інновацій. Це говорить про те, що «перші користувачі» нової технології мають тенденцію бути відкритими до змін, прийняття ризику та залучення до нових ідей і практик. Ті, хто використовують її згодом, схильні бути менш відчайдушними та ризиковими, обговорюючи «новинки» довше перед їхнім прийняттям. «Наступна хвиля користувачів PrEP в Австралії може бути менш авантюрною і вимагатиме більшої впевненості в ефективності та легітимності ПрЕП», – кажуть автори дослідження.

За матеріалами

Holt M et al. Тенденції у ставленні до ВІЛ-профілактики та її використання перед чоловіків-геїв та бісексуалів у Австралії, 2011-2017: висновки для подальшого впровадження з точки зору дифузії інновацій. AIDS and Behavior, Інтернет-видання, https://doi.org/10.1007/s10461-018-2368-y (2018).