Головна

Про нас

Новини

Доставка

F.A.Q.

PrEPUA

Хочу PrEP

#PrEPUA

Відкритий доступ до PrEP поширять по всій Англії

Відкритий доступ до PrEP поширять по всій Англії

26/06/2021

ЧСЧ Англії тепер можуть отримувати до PrEP через місцеві служби сексуального здоров'я.

Консультаційні пункти Англії тепер зможуть пропонувати необмежений доступ до PrEP – революційного препарату доконтактної профілактики ВІЛ – усім, хто цього потребує.

На початку 2020 року було оголошено, що Міністерство охорони здоров'я та соціального забезпечення Англії (DHSC) виділило місцевим органам влади бюджет для доставки PrEP тим, "хто цього найбільше потребує".

Початковий бюджет становив 16 млн фунтів стерлінгів, але був скорочений до 11,2 млн. За словами речника DHSC, скорочення відбулося "коштом призупинення широкого планового розгортання програми PrEP під час пандемії".

Імплементація була затримана через пандемію коронавірусу, однак очікується, що розповсюдження доконтактної профілактики почнеться з 1 жовтня, що означає, що геї, бісексуали та чоловіки, які мають секс із чоловіками, зможуть отримати доступ до PrEP через свої місцеві сервіси сексуального здоров'я безкоштовно.

Говорячи про розгортання програми, Річард Енджелл, керівник відділу політики та зв’язків з громадськістю Terrence Higgins Trust, сказав: "За три робочі дні до початку жовтня (з затримкою, але зрештою обіцяний запуск відкритого доступу до PrEP в Англії стартував) Міністерство охорони здоров’я нарешті виділило кошти місцевому самоврядуванню для початку програми. Ніщо зараз не повинно перешкоджати цьому важливому препарату для профілактики передачі ВІЛ стати реальністю в Англії. Це слідує за роками копітких боїв з подальшими затримками через COVID-19.

Зараз нам потрібно побачити, як PrEP швидко стає доступним по всій країні – очікування було занадто довгим. Ми знаємо, працьовиті місцеві чиновники та багато клінік запускають все в рух для жовтневого старту, щоб максимально використати цю програму, яка змінила ситуацію з профілактикою ВІЛ, – такий розподіл коштів повинен означати, що люди до цього готові."

Потрібно додатково працювати, щоб усі соціальні групи, на які впливає ВІЛ, знали про PrEP та способи доступу до нього. Але це, безсумнівно, важливий крок уперед, оскільки ми працюємо над повним припиненням передачі ВІЛ в Англії до 2030 року".