Головна

Про нас

Новини

Доставка

F.A.Q.

PrEPUA

Хочу PrEP

#PrEPUA

Велика мережа магазинів роздрібної торгівлі вперше пропонує PrEP

Велика мережа магазинів роздрібної торгівлі вперше пропонує PrEP

28/06/2021

Британська мережа магазинів здоров'я та краси Superdrug почала пропонувати PrEP через сервіс онлайн-лікаря.

Це перший для Великобританії досвід, покликаний допомогти людям у віддалених районах отримати доступ до препарату, який може вберегти від інфікування ВІЛ.

Цей крок мав місце після недавнього оголошення уряду про те, що PrEP буде доступний безкоштовно в клініках сексуального здоров'я по всій Англії. Безкоштовний PrEP вже доступний у Шотландії, і, ймовірно, найближчим часом буде оголошено про долучення до неї Уельсу разом із Північною Ірландією.

Препарат, який можна приймати щодня або за спеціальним режимом "на вимогу", на 99% ефективно запобігає зараженню ВІЛ. Комбінація ВІЛ-негативних людей на PrEP, швидкого тестування на ВІЛ та негайного введення людей на ефективне лікування ВІЛ, вже знизила кількість нових випадків ВІЛ.

 

Майкл Генрі, директор з охорони здоров'я Superdrug, сказав:

"Після оголошення Департаменту охорони здоров'я та соціального забезпечення (DHSC) через нашу послугу Online Doctor PrEP ми ще більше розширюємо охоплення PrEP та робимо його доступнішим для людей, які найбільше його потребують.

Ми пропонуємо повністю дистанційну послугу, коли люди, які не мають легкого доступу до клінік сексуального здоров’я – через своє місцеперебування, коронавірусні обмеження чи відсутність призначених прийомів у лікаря – можуть отримати усі послуги PrEP вдома.

Наша мета – дати можливість людям робити обґрунтований вибір та нести відповідальність за власне медичне обслуговування".

 

Переломний момент

Використання PrEP було особливо поширеним серед геїв та бі-чоловіків. Але з огляду на неможливість отримати профілактику через Національну службу охорони здоров'я (NHS) до недавнього часу, багато хто купував його в Інтернеті.

У цьому контексті послуга Superdrug не є нічим новим. Однак головною зміною став вихід на цей ринок великого британського бренду.

 

Доктор Майкл Брейді, медичний директор Terrence Higgins Trust (THT), зазначив:

"Чудово бачити, як такий великий рітейлер як Superdrug забезпечує легкий доступ до PrEP через свій вебсайт. Цей крок також допоможе підвищити обізнаність щодо цього переломного механізму запобігання ВІЛ; особливо серед груп, які, можливо, раніше чули про PrEP небагато."

 

Справді, одним із викликів для популяризаторів PrEP є навчання людей, які можуть отримати від цього користь. Геї та бісексуальні чоловіки зацікавилися препаратами, швидко стаючи учасниками пілотних досліджень у Великобританії.

На відміну від чорношкірих, азійська та інші британські етнічні меншини, жінки та транслюди, які також мають підвищений ризик інфікування ВІЛ, використовують його повільно.

Зараз свої послуги PrEP також впроваджують клініки сексуального здоров’я у Великобританії. Сюди входять скринінг, щоб гарантувати безпечний прийом PrEP, та регулярні огляди сексуального здоров'я.

 

Брейді додав: "Хоча багато людей можуть віддавати перевагу цій послузі, важливо також зазначити, що зараз PrEP доступний безкоштовно в клініках сексуального здоров'я Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії – і це дуже скоро пошириться також і на Англію".

 

Тестування

Окрім надання PrEP, для гарантування безпечності вживання PrEP Superdrug також буде проводити скринінг. Мережа повідомила каналу GSN, що це включатиме основні аналізи крові та функції нирок.

Клієнти зможуть вибирати між двома тестовими наборами PrEP. Основний, за 39,99 фунтів стерлінгів, перевірятиме роботу нирок та ВІЛ-статус. "Повний" комплект також буде тестувати на гепатит В і С, але його вартість – 99,99 фунтів стерлінгів.

Звичайно, користувачі послуг клінік NHS, можуть пройти ці тести безкоштовно. Подібним чином, складнішим питанням є доступ до регулярних скринінгів сексуального здоров'я.

Користувачі PrEP не покладаються на презервативи для уникнення ВІЛ. Тому багато хто вирішує не використовувати їх – хоча лікарі та Superdrug радять їм продовжувати це робити. І займаючись незахищеним сексом, вони потрапляють під більший ризик інших інфекцій, що передаються статевим шляхом.

За допомогою планового тестування лікарі можуть швидко виявити інфекції, включаючи гонорею, сифіліс та хламідіоз. Швидке лікування може вберегти їх від серйозної шкоди здоров’ю і зупинити інфікованих від розповсюдження ІПСШ серед інших статевих партнерів.

Люди, які отримують PrEP через клініки, і надалі будуть часто проходити тести на сексуальне здоров'я.

 

Інші ІПСШ

Однак тим, хто отримуватиме профілактику через Superdrug, все одно слід пройти ці тести. Представник мережі сказав GSN:

"Ви справедливо припускаєте... люди цілком можуть потрапити під більший ризик інших ІПСШ.

В Superdrug Online Doctor ми маємо добре розвинену службу сексуального здоров’я, яка забезпечує точне й всебічне тестування та лікування таких захворювань, як хламідіоз, трихомоніаз та герпес.

Ми гарантуємо, що на кожному кроці вашої взаємодії з нашим сервісом (від його вивчення до замовлення, а потім повернення для повторення процесу) ми навчаємо вас та консультуємо щодо всіх інших тестів, які ви повинні зробити, щоб переконатися: ви також вільні від інших ІПСШ".

 

Як і клініки NHS та THT, рітейлер рекомендує проводити тестування на ІПСШ що три місяці. Це особливо важливо для тих, хто займається сексом без презервативів із випадковими партнерами.

Люди можуть купити тести в Інтернеті. Але деякі частини Великобританії пропонують безкоштовне поштове тестування, а також тести в клініках є безкоштовними для тих, хто може отримати до них доступ.

Однак Superdrug заявляє, що це "дає людям вибір між проходженням цілої процедури через NHS чи отриманням препаратів приватно".

Таким чином, це може сприяти поширенню доступного PrEP та допомогти учасникам кампанії створити вільне від ВІЛ майбутнє, яке, як вони кажуть, вже не за горами.