Головна

Про нас

Новини

Доставка

F.A.Q.

PrEPUA

Хочу PrEP

#PrEPUA

Амстердамське дослідження схеми «PrEP за запитом» не виявило жодного випадку ВІЛ за 2 роки

Амстердамське дослідження схеми «PrEP за запитом» не виявило жодного випадку ВІЛ за 2 роки

11/07/2019

PrEP за схемою «за запитом» приймають тільки в пов’язані з сексом дні. Організація aidsmap повідомляє, що в ході дворічного дослідження протоколу застосування PrEP «за запитом» в Амстердамі жоден з учасників не заразився ВІЛ.

PrEP за схемою «за запитом» приймають тільки в пов’язані з сексом дні.

Організація aidsmap повідомляє, що в ході дворічного дослідження протоколу застосування PrEP «за запитом» в Амстердамі жоден з учасників не заразився ВІЛ.

Також відома як схема, що прив’язана до факту сексу, або «2-1-1», PrEP «за запитом» передбачає прийом подвійної дози Truvada (тенофовіру дизопроксилу фумарату/емтрицитабіну) за 2-24 години до планованого статевого акту, а потім однієї дози за 24 години після сексу та останньої дози за 48 годин після статевого акту.

У 2018 році вчені, які проводили французьке дослідження, відоме як IPERGAY, також заявили про відсутність нових випадків ВІЛ серед тих, хто приймав PrEP «за запитом».

Публікуючи свої відкриття у журналі The Lancet HIV, лікар і спеціаліст з інфекційних захворювань Служби охорони здоров'я Амстердама Елске Гоорненборґ з колегами у період з серпня 2015 до травня 2016 року залучала до демонстраційного дослідження AmPrEP чоловіків, які мають секс із чоловіками (ЧСЧ), та трансгендерних осіб з групи високого ризику зараження.

 Учасникам був запропонований PrEP з можливістю на вибір приймати його щодня або «за запитом». Що три місяці вони регулярноповерталися на обстеження.

Загалом в дослідженні взяли участь 367 осіб. Середній вік учасників склав 40 років. Усі, окрім двох, були ЧСЧ. Всі піддослідні були білими жителями Амстердама.

Під час дворічного дослідження, науковці зібрали 497 кумулятивних років (відомих як людино-роки) даних спостережень за учасниками, які приймали доконтактну профілактику ВІЛ щоденно і 177 кумулятивних років даних про тих, хто користувався PrEP «за запитом».

73% учасників спочатку обрали щоденний прийом; решта 27% користувалася схемою «за запитом». Понад дві третини піддослідних дотримувалися початково вибраного протоколу вживання препаратів. 69 осіб змінили схему один раз, а 38 – кілька. Тринадцять учасників припинили вживання PrEP впродовж першого року дослідження, а сім – протягом другого. Чотири учасники повернулися до застосування ПрЕП на другому році дослідження.

За час дослідження двоє учасників інфікувалися ВІЛ – це встановило загальний показник інфікування на рівні 0,3 випадку на 100 кумулятивних років спостереження. Обидва ці учасники обрали щоденний прийом PrEP. Один з них припинив застосування препаратів за кілька місяців до встановлення позитивного діагнозу. Другий був одним з небагатьох чоловіків у світі, які підхопили ВІЛ, будучи прихильними до щоденного режиму PrEP – про цей випадок лікарка Гоорненборґ вперше повідомила у 2017 році на Конференції з ретровірусів та опортуністичних інфекцій у Сіетлі.

На першому році дослідження у 53% учасників діагностували інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), а також у 48% протягом другого року спостереження. Загалом рівень виявлення ІПСШ у тих, хто застосовував схему «за запитом», був на 41% нижчим, ніж у піддослідних на щоденній схемі ПрЕП.

У період між першим і другим роками дослідження середня кількість випадкових сексуальних партнерів за попередні три місяці, про яку повідомили учасники, залишалася стабільною на рівні 11 протягом першого року і 10 протягом другого року. Аналогічно середня кількість декларованих статевих актів протягом попередніх трьох місяців залишалася по суті постійною, на рівні 20 і 18 відповідно. Протягом обох років середня кількість статевих актів без презервативів становила 10 за тримісячний період.

Після коригування даних для врахування різних відмінностей між учасниками, автори дослідження виявили статистично значущий (тобто малоймовірно, що це сталося випадково) 5% ріст зареєстрованої кількості випадків незахищеного анального сексу з випадковими партнерами протягом попередніх трьох місяців між першим і другим роками дослідження.

Хоча загальна частота виявлення ІПСШ протягом двох років використання ПрЕП не змінювалася, випадки ІПСШ були частішими серед учасників на щоденній схемі PrEP, у порівнянні з тими, хто вживав доконтактну профілактику «за запитом». Це, ймовірно, є наслідком відмінностей у сексуальній поведінці, – підсумовують автори. – Ці дані свідчать про необхідність адаптувати заходи з профілактики ІПСШ відповідно до моделей поведінки».

Прочитати оригінал статті aidsmap можна тут.

Ознайомитися з рефератом дослідження можна тут