Головна

Про нас

Новини

Доставка

F.A.Q.

PrEPUA

Хочу PrEP

#PrEPUA

PrEP: зміна правил гри у сексуальній політиці ВІЛ

PrEP: зміна правил гри у сексуальній політиці ВІЛ

30/12/2018

Транскрипція випуску подкастів Fasleh: PrEP: зміна ігор у сексуальній політиці ВІЛ

Ясмін: Привіт-привіт! Вітаємо на Fasleh, я – Ясмін, і у сьогоднішньому епізоді я збираюся провести інтерв'ю з двома з трьох засновників компанії під назвою PrEPster. Сьогодні PrEPster – це британська організація, яка проводить навчання з питань ВІЛ-інфекції та спрямована на профілактику зараження ВІЛ, зокрема через заохочення використання ПрЕП. PrEP – це профілактичні препарати для тих, хто міг наразитися на ризик інфікування, і ви скоро про це дізнаєтеся детальніше. Тож зі мною тут сьогодні Вілл та Річард, і я дам їм слово для презентації себе і PrEPster.

 

Вілл: Привіт, Ясмін, я Вілл – один з трьох співзасновників PrEPster разом з Річардом, який тут з нами сьогодні, і нашим колегою та другом Марком, який зараз перебуває в Лондоні. Ми заснували PrEPster у жовтні 2015 року. Всі ми були в той час у Лондоні, а ми з Марком працювали у великій організації з профілактики ВІЛ та сексуального здоров'я, і ​​разом з Річардом ми хотіли почати робити щось, що допоможе інформувати людей в Англії про використання PrEP. PrEP означає доконтактну профілактику або доконтактну профілактику ВІЛ-інфекції. І ця концепція полягає у приймання таких самих препаратів, які як лікування приймали б інші, будучи ВІЛ-інфікованими. Тобто, регулярне вживання ВІЛ-негативними особами таких самих медикаментів для запобігання зараженню у разі контакту з ВІЛ-інфікованим. PrEP доступний у США вже понад 5 років. Великі міжнародні дослідження показали, наскільки добре працює доконтактна профілактика за умов правильного застосування. Водночас всі ми були розчаровані відсутністю прогресу та недоступністю PrEP в Англії. Тому ми створили веб-сайт PrEPster.info першочергово з освітньою метою як спосіб інформування людей про ПрЕП, а також для організації певної політичної активності та просування PrEP і забезпечення «розбурхувальної» функції. Ми виховуємо, і ми агітуємо.

 

Річард: Я Річард. Я ліванець, і я допоміг запустити PrEPster, коли жив у Лондоні. Моєю зоною відповідальності була візуальна частина PrEPster’а, тобто веб-сайт та візуальні комунікації.

 

Ясмін: Як ви знайшли потрібний спосіб інформування про компанію, тобто, веб-сайту? Чи було це чимось, чого вкрай бракувало у Великобританії на організаційному рівні? Чи PrEPster перший у своєму роді? Чи є інші люди, з якими ви співпрацюєте, і зараз робите з ними щось разом?

 

Вілл: Коли ми започаткували PrEPster, існували й інші організації, які виконували освітню роботу та політичне лобіювання PrEP, але всі ми відчували, що не існує справжнього поштовху та стимулу, особливо з точки зору представників громадськості. Багато (чи частина) ВІЛ-організацій та таких компаній з охорони здоров'я в Європі отримали велике фінансування безпосередньо від уряду, і зважаючи на те, що проблема забезпечити доступ до PrEP була урядовою, деякі з цих великих компаній могли відчути себе дещо обмеженими у промо-діяльності, яку вони могли б влаштовувати навколо PrEP. Або якщо, наприклад, отримали великий державний грант для профілактики ВІЛ, вони не завжди могли проводити освітню роботу щодо того, що не було тоді доступним у Великобританії. І я маю на увазі зараз те, про що вже говорив останнім часом: на мою думку, багато громадських організацій з запобігання ВІЛ та охорони сексуального здоров'я не тільки у Великобританії, не тільки в Європі, але і в усьому світі, зазнають ряду обмежень від спонсорів. Багато наших громадських організацій стають уповноваженими державних служб, і це означає, що існує величезна кількість обмежень у свободі діяльності та висловлювання. Я думаю, що багатьма пріоритетними на сьогодні речами щодо ВІЛ та сексуального здоров'я (та і не тільки щодо ВІЛ та сексуального здоров'я, але і стосовно великого масиву роботи, яку проводять наші ГО), керують ті люди, які дають фінансування, незалежно від того, чи це міжнародні організації, чи Світовий банк, чи Глобальний фонд або ВООЗ, чи такі великі фонди, як Фонд Гейтса. Всі вони роблять велику роботу, але, знаєте, водночас це можна описати виразом, який ми використовуємо у Великобританії: «Той, хто платить трубачу, вибирає мелодію». Я не мав на увазі це не настільки буквально, але в принципі, ви знаєте, якщо ви даєте гроші, ви визначаєте те, що інші мають робити. Щодо PrEP було багато суперечок. Було, бо, знаєте, якщо повернутися на 25 або 30 років назад, майже все, що стосувалося профілактики ВІЛ, було зосереджено довкола обмеження чи зменшення кількості сексуальних партнерів або на використанні презервативів.

Що нам, нарешті, дає право зробити доконтактна профілактика, це мати секс, який дозволяє нам контролювати наші власні життя, наші власні органи, і я думаю, що одні з найбільших протистоянь, з якими ми мали зіткнутися з боку спонсорів, уряду, наших служб охорони здоров'я та деяких членів громадських організацій, це залякування нас. Що станеться, якщо ми відійдемо від мантри «зменшити кількість ваших сексуальних партнерів» або «не займатися сексом» або «використовувати презерватив щоразу»? І те, що ми починаємо бачити, спостерігаючи за людьми, які приймають PrEP – і я є користувачем PrEP, тому я відношу себе до них – це те, що люди беруть контроль над своїми тілами та своїм здоров'ям та сексом. А дехто, ми говоримо зараз про тих, хто починає використовувати PrEP, каже, що починає мати приємний секс без страху та стресу. Для деяких з цих людей це вперше в їхньому житті. Тож, PrEP як концепція – насправді досить радикальна. І я думаю, що одні з тих, кому ми змушені були протистояти – це ті організації, органи влади, особи, вони відчувають, ніби те, що ми робимо з нашими тілами, і що ми робимо, коли займаємося сексом, перебуває під їхнім, а не під нашим контролем або під контролем людей, з якими ми безпосередньо займаємося сексом.

 

Річард: Коли ми кілька років тому вперше почали думати про створення PrEPster, були уривки та шматочки інформації, але не було місця, звідки люди могли б брати чітку інформацію простою мовою. І це було головною ідеєю, якою ми керувалися при створенні PrEPster: зібрати всю цю інформацію, щоб її було легко прочитати та отримати до неї доступ. І мова, яку ми використовували, – і ми боролися за це, – повинна була бути дуже інклюзивною. Таким чином, в певному сенсі PrEPster був, одним з перших ресурсів у Інтернеті, де можна отримати всю необхідну інформацію про ПрЕП і як його приймати, що він робить, що це таке, хто може його вживати тощо, все було зібрано в одному місці, і, я думаю, це було великою справою.

 

Ясмін: З огляду на це, перш ніж ми розпочнемо говорити про інші дуже цікаві та розлогі питання, які ви підняли під час вашого вступного слова, я хотіла б попросити вас трохи докладніше розповісти про те, як працює PrEP, і чому це така важлива частина нашого сексуального здоров'я, наших турбот, сексуальних практик, сексуальності тощо?

 

Вілл: Так, PrEP важливий. Зараз у більшості країн світу люди, які використовують PrEP, приймають по одній таблетці щоденно. Сьогодні існує величезний набір дуже переконливих міжнародних доказів, який показує, що коли ВІЛ-негативна людина постійно приймає PrEP, це неймовірно ефективно для запобігання інфікуванню ВІЛ. Фактично, більшість міжнародних активістів доконтактної профілактики ВІЛ зараз говорять про те, що PrEP майже на 100% ефективний, і застереження «майже» присутнє лише тому, що було дуже-дуже мало випадків, коли люди, які постійно приймали PrEP, заразилися ВІЛ. Але це жменька випадків серед десятків і десятків тисяч людей, які приймають ПрЕП. Проте для правильного ефекту препарати потрібно приймати певним чином.

У клінічних випробуваннях, де були люди, які інфікувалися ВІЛ, це трапилося, тому що вони не приймали PrEP взагалі чи з необхідною частотою. Крім щоденного дозування існують також інші способи вживання доконтактної профілактики. Наприклад, у Франції зараз звертають увагу на схеми застосування профілактики, які називають «прийманням з прив’язкою до планованого статевого акту» або «прийманням на вимогу», і це передбачає вживання PrEP як до, так і після сексу: за 24 години, а потім знову за 48 годин після епізоду. І, ви знаєте, це чудово, якщо ви плануєте свій секс, але насправді деякі дослідження, в яких ми брали участь, зокрема серед чоловіків, які займаються сексом з чоловіками, у Лондоні, показали, що з телефонними додатками, такими як Grindr і Tinder, все більше людей не планують секс наперед. Секс набагато спонтанніший. Таким чином, вживання PrEP з прив’язкою до подій або на вимогу для багатьох людей не працюватиме.

Але я думаю, що в контексті того, де ПрЕП можна буде застосовувати в майбутньому, є деякі досить цікаві шляхи розвитку, які спадають на думку, коли аналізуєш PrEP. Не приймаючи доконтактну профілактику у формі таблеток, але використовуючи як вагінальний і ректальний гель або піну чи, у деяких випадках, ін'єкційну формулу, PrEP буде працювати як профілактика тривалої дії. Це все зараз на стадії запуску. Це все на горизонті, і я думаю, це все пропонує дивовижні можливості для майбутнього PrEP.

 

Ясмін: Тоді у мене просто технічне питання. Є також щось під назвою PEP, і я лише недавно з'ясувала, що це відрізняється від PrEP. Не могли б ви сказати трохи про різницю між цими двома препаратами?

 

Вілл: Звісно. PEP – це постконтактна, а PrEP – це доконтактна профілактика ВІЛ-інфекції.

Вони значною мірою працюють однаково, але з PEP (постконтактна профілактика) ви приймаєте зазвичай три таблетки тих же препаратів, які використовують при лікуванні ВІЛ, їх вживають після епізоду сексу, коли вважають, що потрапили під ризик зараження. Зазвичай профілактика найкраще спрацює, якщо її вжити незадовго після сексу і точно протягом 72 годин, але більшість дослідників та активістів каже, що найкраще це зробити протягом 24 годин після потенційного контакту з ВІЛ. У більшості країн світу курс складає вже місяць або 28 доз по три таблетки на день. І, по суті, якщо все працює, то запобігає появі ВІЛ-інфекції, своєрідному її втручанню в організм і реплікації та інфікуванню. Тому більшість людей знають про PEP, і, ви праві, плутають PrEP з PEP.

Постконтактна профілактика ВІЛ існувала близько 15, 16, 17 чи 18 років тому. PrEP набагато новіший. І PrEP – попереджувальна профілактика, тобто застосування ліків до того, як ви будете мати секс, і вам потрібно буде прийняти їх достатню кількість разів. Її не можна прийняти за п'ять хвилин перед сексом. Її потрібно прийняти завчасу перед статевим актом, тому її і називають PRE. Хоча насправді це трохи незрозуміло, оскільки ви також повинні приймати PrEP після того, як вже зайнялися сексом. Тому фактично PRE і POST трохи заплутують. Але ми, як і раніше, називаємо це PRE. Я думаю, що корисна аналогія полягає в тому, щоб думати про PrEP, як про вживання постійного орального захисту. Словом, ви приймаєте його на постійній основі, щоб запобігти чомусь, а про PEP думаєте як про щось, практично схоже на екстрений захист, який ви прийняли б, якщо б забули застосувати вашу щоденну дозу або, знаєте, порвався презерватив. Це, мабуть, зручний спосіб думати про це.

 

Ясмін: На мою думку, дійсно цікаво, що відмінність між цими двома видами профілактики не лише в тому, як або коли ти її приймаєш, як вона працює в організмі, а також більші питання та розмови, що виникають з приводу, що означає приймати PrEP і почати використовувати його як запобіжний захід, як зробити PrEP доступним у державному масштабі та через національні медичні служби тощо. Водночас питання PEP, який, як ви казали, вже був якийсь час у використанні, здається менше суперечливим. Кілька тижнів тому ви, хлопці, справді заглибились у багато з цих питань на триденній події, яку ви провели тут, в Бейруті, спільно з The A Project. Чи можете ви трохи розповісти про те, як все пройшло, про те, що ви обговорювали?

 

Річард: Це було дійсно класно. Це був триденний симпозіум під назвою «PrEP in Lebanon: how soon is now?» (PrEP у Лівані: як скоро зараз?», це була серія інтерактивних розмов і презентацій, а також показ фільму, які тривали протягом трьох днів. І це було дійсно цікаво, не тільки тому що ми могли продемонструвати документальний фільм «PrEP 17», над яким ми працювали командою PrEPster, але це була також чудова платформа для людей для ведення таких розмов та обговорень, бо зараз немає готового місця, яке б сприяло поширенню інформації про секс, дозволеність тощо. Отже, з моєї точки зору, це було найдивовижніше в цій події.

 

Вілл: Так, для мене справді корисною додатковою дискусією, що мала місце (окрім розмов, довкола PrEP), були проблеми, пов'язані з розголосом у його найширшому розумінні. Не тільки публічним обговоренням інформації про ВІЛ, а розголосом інформації про ПрЕП, а також питання щодо дозволеності та інших речей, з якими можна провести паралелі в та поза рамками використання PrEP.

Але іншим найважливішим питанням, про яке ми говорили в ці дні (і PrEPster також розповідає про всі події, які ми провели) я зараз вважаю «U = U», що означає «undetectable = untransmittable». І останні 12 місяців чи приблизно стільки тривала міжнародна кампанія, яка дійсно поширювала цю інформацію у світі. І те, що ми знаємо протягом багатьох років, зараз доведено з найкращими свідченнями, і це можна поширювати: якщо хтось ВІЛ-інфікований приймає ліки від ВІЛ, і вони досягли невизначуваного вірусного навантаження (їхні ліки дійсно працюють), передача ВІЛ неможлива.

І ми думаємо, що «U=U», який також називають «лікування як профілактичне завдання» поряд з доконтактною профілактикою повністю трансформують ситуацію з запобіганням інфікуванню ВІЛ, напрямок, в якому ми рухаємося з профілактикою ВІЛ, та те, як ми сприймаємо ВІЛ в усьому світі. Це означає, що люди, які живуть з вірусом та мають невизначуване вірусне навантаження, не можуть передавати ВІЛ. Вони не можуть заразити когось іншого, якщо вони правильно та послідовно проводять лікування. І ті з нас, хто на ПрЕП, не можуть заразитися ВІЛ, якщо ми приймаємо терапію правильно.

 

Вілл: Тобто, це означає, що у нас є цілий пул людей, які або не можуть інфікувати чи заразитися ВІЛ, і це все залежить від фармацевтики та медикаментів. І лікування саме по собі не з приємних.

Я як активіст з профілактики ВІЛ вважаю забезпечення людей з ВІЛ якомога швидшим діагностуванням після інфікування, а потім надання лікування відразу після діагностики, основною проблемою з точки зору прав людини, яку нам треба просувати. Бо коли хтось інфікується ВІЛ, легкий доступ до препаратів і забезпечення лікування важливі, як для їхнього власного здоров'я, так і з точки зору здоров'я суспільства, адже хворі не можуть передати ВІЛ іншим – це ще один важливий аспект, на який варто робити наголос.

 

Ясмін: Таким чином, у рамках великого розголосу щодо профілактики ВІЛ-інфекції (і це йде від міжнародних громадських організацій, і, можливо, державних служб охорони здоров'я) дуже багато говорять про викорінення ВІЛ-інфекції, зведення її до нуля. Здається, ніби дискусія навколо PrEP, розмови про запобігання інфікуванню це трохи інший дискурс? Яка, на вашу думку, мета цього?

 

Вілл: Я думаю, що деякі з цих міжнародних дискурсів щодо досягнення нульових результатів та викорінення ВІЛ, які проштовхують деякі міжнародні органи, насправді є дуже неефективними, оскільки вони ніби кажуть: якщо ви вже заражені, ви дещо вийшли за рамки рівності. Є деякі речі, які ми не можемо викорінити – зараз ми не можемо викорінити щось, що вже перебуває у тілах мільйонів людей у ​​всьому світі. Але я також думаю, що це повторює невдачі певних людей та громадськості, які ми бачимо навколо, коли хтось інфікується, і станом на зараз хвороб вистачає. Цього лайна довкола вистачає. І, так, ми повинні робити все можливе, щоб досягти нульової кількості нових ВІЛ-інфекцій, так, ми повинні робити все, що ми можемо, аби якомога більше людей перебували на лікуванні. Але це має бути глобальний бій. Він повинен відбутися. Це не може проходити в одній лише країні, незалежно від того, це Ліван, Англія, Великобританія чи будь-яка частина світу.

І для мене найважливіше (я згадую про це, що коли мої колеги та люди, з якими я співпрацюю в Лондоні, починають говорити про те, щоб досягти зниження показників до нуля, і вони дивляться на ті фантастичні результати, які ми щойно бачили), що PrEP в поєднанні з лікуванням як профілактикою, у поєднанні з масовим поширенням тестування на ВІЛ, дозволив нам знизити показники діагностики ВІЛ приблизно на 40% в рік. «Ми ніколи не бачили нічого подібного, що відбувається», – це фраза, яку продовжують казати, означає, що відбувається щось надзвичайне. Я думаю, великою мірою це завдяки ПрЕП.

Але найбільший рівень зниження був серед чоловіків, які мають секс з чоловіками, найбільший рівень зниження був у Лондоні, найбільший рівень зниження був серед білих гомосексуалістів, а якщо ми хочемо досягти нульового рівня в Лондоні і не виявляти нових інфікованих, ми маємо вийти за межі цієї «легкої здобичі», людей, які самостійно можуть придбати PrEP та навчитися його використовувати.

Але як з тими людьми, хто не входить до цієї «легкої здобичі»? Як щодо чорних африканських жінок, які можуть не мати визначеного імміграційного статусу? А як щодо працівників секс-бізнесу? А як щодо транс-людей? Як щодо людей, які прямо зараз не можуть дозволити собі придбати PrEP? Або бувають інші випадки з людьми (з якими ми спілкувалися): молоді люди не можуть дозволити собі проїзд на автобусі та відвідини клініки для участі у нових випробуваннях як єдиний спосіб отримання безкоштовного PrEP. Отже, якщо ми хочемо досягти нульового рівня в такому місті як Лондон, ми повинні не лише рухатися в одному напрямку, а й зосереджуватись на більш маргіналізованих членах ​​наших громад. А загалом нам дійсно потрібно інвестувати в глобальну боротьбу з ВІЛ.

У нас у Великобританії є близько 700 діагностованих минулого року осіб, які не мали гомо- та бісексуальних контактів, які, на нашу думку, підчепили ВІЛ за межами Великобританії. Це можуть буті, хто іммігрував у Велику Британію з країн з високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції, і були діагностовані там, або ті, хто переїхали до Великобританії здоровими, а потім підхопили ВІЛ або у Великобританії, або під час відвідин дому.

І це означає, що нам потрібно знайти способи надання PrEP та інших інструментів та методик профілактики ВІЛ серед тих людей, а також у тих місцях, де вони інфікуються ВІЛ. Тож для мене це означає, що багаті уряди, такі як уряд Великобританії, повинні діставати з задньої кишені свої гроші, правильно інвестувати в міжнародні програми, а не закривати програми розвитку та допомоги, за діяльністю яких ми можемо зараз спостерігати у таких країнах як Великобританія та США.

 

Ясмін: Це дуже цікаво, бо я відчуваю, як ви і сказали, що це стало успішним, бо з’явився простір для розмов про секс без ганьби. Водночас існує ця інша крайність, можливо, люди бояться цього не через власні судження, а тому, що їх судитимуть оточуючі. І, звичайно, на державному рівні це велика проблема, і я думаю, що це може бути однією з основних проблем щодо того, чому PrEP є тільки нещодавно імплементованим, суперечливішим та складнішим для доступу, ніж, наприклад, PEP.

Наприклад, навіть у Лівані ви можете отримати PEP, але доступ до нього від міністерства охорони здоров'я та програм такого роду контролю забезпечити дуже важко, а про PrEP навіть не може бути і мови. Тому мені здається, хоча вони й озвучені, можливо, як фінансові або технічні труднощі, але я маю на увазі, що, як ви вже згадували раніше, це дуже сильно пов'язано з контролем і силою, яку люди отримують від вживання PrEP.

І розмова навколо отримання такого контролю над тілом і статевим життям… чи змінилося це з введенням та забезпеченням доступності (хоч і обмеженим) PrEP? Зокрема, навколо ідеї розкриття інформації, відповідальності та прийняття, іноді ви чуєте це, наприклад, просто тому, що ви не розкрили свій статус, якщо пізніше з'ясуєте, що хтось є позитивним, то це було насправді без взаємної згоди, як PrEP змінює цю ситуацію від сподівань на інших до того, щоб взяти під свій контроль свій власний організм і сексуальне життя?

 

Вілл: За моїми спостереження, до ПрЕП або просто раніше, ВІЛ-негативні очікували від протестованих і діагностованих ВІЛ-інфікованих розкриття свого статусу. Був обов’язок. Або люди, які пройшли тестування і мали негативний статус, просили оприлюднити або розголошували самі, що вони не мають ВІЛ. І от що саме, на мою думку, зробила доконтактна профілактика, що у тандемі з «U=U» зробив PrEP, – це парадоксально: дискусії про статус стали меншими, рідшими, і люди просто отримують те, що вони хочуть, і з чим вони хочуть мати справу. Це не так складно, як «Коли ти востаннє тестувався?», «Який твій статус?», «Ти позитивний?», «Ти на терапії? Як довго ти приймаєш лікування?»

І я кажу «парадоксально», бо я насправді думаю, що це може призвести до помилкового почуття безпеки людей, які або не є позитивними або не приймають PrEP. В ході деяких досліджень доступності ПрЕП, які я зробив для моєї докторської дисертації, я виявив деякі групи чоловіків, про які з точки зору профілактики ВІЛ-інфекції я найбільше турбуюсь. Це люди, які казали та стверджували, що не можуть уявити, що вони займаються сексом з ВІЛ-позитивними чи кимось, хто приймає доконтактну профілактику, тому що ці люди неперебірливі розпусники, і якщо від них не заразишся ВІЛ, то отримаєш щось інше. Таким чином, рух у напрямку зменшення обговорень парадоксально може означати, що деякі з тих людей, які сприймають нерозголошення як знак «Я в порядку», як «У мене негативний статус, і я не приймаю PrEP», можуть наразитися на більшу небезпеку.

 

Річард: Я відчуваю, що тут дуже багато всього заховано, ви знаєте, бо до PrEP, особливо спілкуючись зі старшим поколінням людей, яке спостерігало за своїми друзями в епідемії СНІДу в 80-х роках, і раптом у сфері профілактики сексуального здоров'я стається новий прорив, який повністю змінює дискурс. Тоді мова йшла про страх, а тепер це більше про контроль та попередження. Тому само по собі, я думаю, це каже про багато.

І якщо ми переведемо це на більш локальний рівень (і я збираюся послатися на те, що відбулося під час 3-денного симпозіуму тут, в Бейруті): з проектом ALEF, ми трохи сумнівались, чи варто мати PrEP у назві, бо думали, що це може бути надто амбіційним. Знаєте, як ми можемо говорити про PrEP у контексті, де не існує належної освіти в сфері сексуального здоров'я, немає належного доступу до тестування, не так багато інформації про ВІЛ або «U=U», тому є великий розрив між наукою, освітою та технологією у порівнянні з реальністю. Але PrEP у заголовку події врешті-решт став одним з приводів підштовхнути ці розмови вперед. Це не було заявою, але своєрідним висловлюванням типу: «Добре, є й інші способи говорити про ВІЛ, і це не повинно бути про страх, це не повинно бути про всі меседжі, які ми бачили раніше». Я думаю і дійсно сподіваюся, що воно виконало своє завдання також і у невеликому масштабі, переводячи розмову з русла епідемії СНІДу 80-х років, до сучаснішої здорової бесіди про секс.

 

Ясмін: Чи відчули ви, що ваша подія стала таким собі успішним вступом до цих дискусій у ширшому публічному вияві?

 

Річард: Я маю на увазі, що все це випливало з певних особистих, егоїстичних потреб брати участь у цих дискусіях і хотіти їх, проте бачити, що інші люди теж зацікавлені в тому, щоб ці дискусії існували, також вражаюче, оскільки це дійсно доводить, що люди хочуть брати участь у цих обговореннях. Це просто створення для них контексту, якого бракує.

І ми зробили це за дуже короткий період часу, прикиньте, за тиждень-два перед самою подією ми розробили візуалізацію, створили Facebook-подію та запросили людей. Я маю на увазі, якщо нам вдалося зробити хоч якісь мінімальні зміни протягом дуже короткого періоду часу (і це все було на волонтерських засадах), то ми маємо велику силу. Знову ж таки, я говорю про освіту та владу, бо дійсно вірю, що ми можемо спровокувати зміни, спілкуючись одні з одними.

 

Ясмін: Як ви вже казали, мабуть, існувало «провалля сприйняття»: зарано презентувати PrEP, доки не було громадського обговорення, знаючи, що проблема доступності PrEP не спаде як гора з плечей відразу після події. Я маю на увазі питання того, як замовити онлайн, як доставити, як препарати пройдуть через митниці в країні, все ще першочергові.

Але це дійсно чудово, тому що ці розмови є дуже актуальними як в рамках використання PrEP, так і поза ними в сексуальних життях людей та їхній сексуальності. Мені здається, тут є багато всього для обговорення та дискутування, і я відчуваю, що піднято багато важливих питань, і незалежно від того, збирається хтось почати застосування PrEP чи просто говорить про профілактику, вони все-одно думають про секс та контроль сексуального життя у зовсім інший спосіб, ніж ті, які можна застосувати до інших форм запобігання ІПСШ, до інших ЗПСШ, до вагітності, до роботи у секс-індустрії, до багатьох важливих тем, які раніше відкрито не обговорювали.

 

Річард: Повністю згоден. Тобто, я сподіваюсь, що те, що ми зробили під час події, це сказали «Ось є технологія, як ми можемо йти від неї назад?» Ви знаєте, очевидно, беручи до уваги наші власні локальні культурні, релігійні, сексуальні бар’єри і все довкола всього цього матеріалу, певний рефреймінг та переформатування всього дискурсу були дуже доречними, оскільки це мало місце саме в той час, коли організації проводили інформування щодо Всесвітнього дня боротьби проти СНІДу 1 грудня. Тому теж спонукало нас долучитися до дискусії та мати іншу точку зору, крім, знаєте, страху і...

 

Вілл: І я думаю, тут ми можемо провести паралель між владою та контролем, і не тільки з огляду, що PrEP дозволяє тим, хто його приймає, взяти владу над власним здоров'ям та власним життям. Але один з моментів, на яких ми вчимося (і я згадав про це, запускаючи PrEPster), – це не тільки те, що нам трьом довелося багато попрацювати і докласти величезну кількість зусиль, але і вплив, який ми мали, створивши наш незалежний веб-сайт, який поставив питання «Може, мені зараз варто хотіти PrEP?». П’ять активістів змінили вигляд того, що відбувається довкола, вигляд цієї дискусії у Великобританії.

І я не маю на увазі, що ми це зробили лише вп'ятьох. Ми зробили це з величезною кількістю інших людей, які «стрибнули на борт», включаючи деяких знаних лікарів, з якими ми познайомилися, які доєдналися і працювали з нами, а також багато інших великих ГО дуже сприяли, тому я не стверджую, що ми герої чи рятівники, але я стверджую, що ці веб-сайти створили трамплін для масових змін у дискусії та дискурсі. І ми, безумовно, привернули ту увагу людей до подій, які ми робили, яку не могли отримати громадські організації з довшою історією, і це нагадує мені ситуацію: якщо хтось інший не робить того, що, на твою думку, має бути зроблено, – ти маєш владу, владу як індивідуальну, так (що набагато важливіше), силу зробити ці зміни колективно. І ця зміна може бути нестійкою, але вона може бути просто трампліном, вона ним стала, бо без неї ми і далі б сиділи в парках і робили фотосесії для запуску PrEPster.

Але я вважаю це уроком для нас усіх, щоб дізнатись про спільноти, які контролюють наші життя, і не чекати дозволу від когось, хто скаже нам, можемо ми мати щось чи ні, раніше вже згадувалося, що 40% падіння виявлення ВІЛ-інфекції в Англії минулого році було до того, як перша доза безкоштовного ПрЕП стала доступною через нашу національну службу охорони здоров'я. Ймовірно, на це вплинули ті 8-10 тис. людей, які використовували PrEP у Великобританії, і переважна більшість з нас це робила, самостійно імпортуючи доступні генерики PrEP. $35-40/місяць для людей, які привозили його з закордону, попри те, що деякі наші установи казали нам, що ми не можемо цього робити, лікарів, які казали нам, що ми не повинні робити цього, людей, які говорили нам, що це робити небезпечно. Замість цього ми протестували багато препаратів, працювали з лікарями, щоб переконатися, що все безпечне, а позбавлене ризиків, а дійсно максимально безпечне. І жоден з нас не чекав, що це зроблять з дозволу влади чи людей на так званих владних посадах.

Ми це зробили самі, тому це величезне падіння виявлення ВІЛ, якого ми чекали протягом двох десятиліть, в основному сталося через те, що багато людей підняли дупи і зробили це.

 

Ясмін: Як думаєте, це йде разом з, наприклад, падінням стигми чи табу? Я маю на увазі, як ви уявляєте перехід цього обговорення на вищий рівень, повільне входження у більш публічний дискурс і зменшення стигматизації навколо використання PrEP як чогось хтивого як того, чим займаються розбещені люди, і з припущенням того, що неперебірливість і багато сексу це погано.

 

Вілл: Мій найбільший страх або занепокоєння навколо пов'язування PrEP з розбещеністю або неперебірливістю не в тому, що користувача PrEP або когось, хто скаже, що його приймає, буде осоромлено. Він насправді у зворотному. В тому, що комусь, хто не вважає ВІЛ загрозою для себе (тому що вони сприймають користувачів ПрЕП як неперебірливих, самі вважаючи себе не такими і що їм ПрЕП не потрібен), PrEP не принесе користі. І в Лондоні ми починаємо спостерігати, що люди, які першочергово приймають доконтактну профілактику, це ті, хто має багато сексу, і цим намагаються підкріпити позиції на зразок: минулого року я спав тільки з чотирма хлопцями, тому мені це непотрібно. Хоча насправді вам може знадобитися PrEP, тому що те, що ваші друзі мають секс із 40 хлопцями, а не 4, не означає, що PrEP не може принести користі вам. Це мій найбільший страх.

 

Річард: Розумію, що ви маєте на увазі під глобальним масовим дискурсом про PrEP, але для мене, тут йдеться про контекст і контекст того, хто користується PrEP, і хто повинен використовувати PrEP, або хто має отримати доступ до PrEP, або хто міг би отримати вигоду від PrEP. Наприклад, люди, які перебувають у підневільних стосунках, які не можуть контролювати, скажімо, використання презервативів, наприклад, працівників секс-бізнесу, можуть, могли б отримати вигоду від PrEP, тому що є ситуації, де домовленості неможливі. Я маю на увазі, коли ви сприймаєте PrEP як лібералізуючий клубний наркотик, коли можете побачити його реальний ефект. І щоб це сталося на глобальному рівні… Я маю на увазі, я не знаю, наскільки це можливо, тому що, як відомо, люди не говорять про секс першочергово, особливо, наприклад, для гетеросексуалів ВІЛ та схожі речі – це найменше їхнє побоювання, ви знаєте, вони відчувають, що це навіть їх не стосується. Отже, проведення подібних дискусій на глобальному рівні може бути дещо проблематичним, але я вважаю, що ми повинні мати обговорення того, хто може отримати вигоду від доступу до PrEP.

 

Вілл: Я думаю так: якщо б ВІЛ не був пов'язаний з сексом та наркотиками, і він був би ще одним станом здоров'я, а ​​ми виявили, що щоденна таблетка, яку можна прийняти, могла б запобігти зараженню від чогось, що якщо ти підхопиш, то муситимеш приймати ліки щодня впродовж решти свого життя – принаймні, зараз ти мусив би. Якби ВІЛ або щось пов'язане з сексом були ще одним станом здоров'я, ми могли б, мабуть, отримати доступ до ПрЕП безкоштовно на субсидованому рівні у всьому світі, але тому, що це пов'язано з сексом, і тому, що це пов'язано з певними підгрупами соціальних меншин, ми маємо справу з табу, дискримінацією та стигматизацією. Оскільки це стосується не тільки сексу, але й людей, які продають секс і транссексуалів, а також чоловіків, які мають секс з чоловіками, та жінок, яких вважають неперебірливими, якщо інфікуються ВІЛ – всі роблять ПрЕП ще складнішим.

 

Ясмін: Є набагато більше тем, ніж ми можемо взяти на обговорення, але, думаю, зараз у мене більше немає питань. Чи є щось, до чого ви б хотіли звернутися або додати?

 

Річард: Я хочу подякувати за ваш час. Те, що ви робите, – дійсно круто, і дуже приємно, що ви дозволили нам на цій платформі поговорити про те, що ми робимо. І давайте продовжувати говорити про секс!

 

Ясмін: О, так!

 

Вілл: Так, продовжуймо говорити про секс і прийняття, і контроль, що секс за взаємною згодою – це приємна, прекрасна і фантастична частина нашого життя, що ми повинні мати право контролю, і щоб ті з нас, хто хоче мати якомога більше цього з якомога більшою кількістю людей, відзначали це як вибір і як варіант, а не сором для всіх нас за секс і сексуальне задоволення. Тому ми дійсно хотіли б, щоб люди відвідували наш веб-сайт. Це PrEPster.info. Якщо слухачі захочуть переглянути стрічку «PrEP 17», це можна робити на www.prepster.info/prep17, фільм має субтитри арабською, а також рядом інших мов. Тут є безліч інформаційних ресурсів, і якщо вас надихне будь-що, що ви бачите, гукайте нас, ми дуже раді співпрацювати з іншими на будь-яких умовах у майбутньому.

 

Ясмін: Чудово! Дуже дякую! Так, я також хочу подякувати вам за те, що знайшли час, щоб поговорити зі мною, і мені дуже подобається те, що ця розмова є лише частиною тем, в які ми можемо заглибитись і поговорити, і я хотіла б продовжувати дискусію з вами, хлопці, а також з усіма навколо нас. Мені було так надзвичайно приємно спостерігати, як проходить подія, і побувати на деяких дискусіях, переглянути документальний фільм «PrEP 17», і дякую вам за те, що приїхали та поділилися своєю роботою з нами.

А ви, слухачі, як каже Вілл, можете відвідати веб-сайт www.prespter.info для отримання додаткової інформації або зв'язку з ними, і, будь ласка, перегляньте документальний фільм, якщо зможете. Він короткий і дуже проникливий, його легко дивитися. Я не можу дочекатися продовження всіх цих бесід, і сподіваюся, що ми зможемо разом зібратися знову. Дякую вам ще раз і дякую слухачам за те, що вони були з нами, сподіваємося, вам сподобалося, і до наступного разу!